«Ճանաչիր քո հայրենիքը» ծրագրի շրջանակներում Հայաստան է մեկնել ուսանողների 25-րդ խումբը
«Արարիչ» բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ «Ճանաչիր քո հայրենիքը» ծրագրի 25-րդ փուլով այսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին, Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանի 25 ուսանող հայրենաճանաչողական եռօրյա այցով մեկնել է Մայր Հայաստան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հաղորդմամբ՝  ծրագրի  հերթական խմբի մասնակիցների  հետ   հանդիպել   և   հաջողություն  են     մաղթել  «Արարիչ» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների  խորհրդի   նախագահ  Կարեն  Սարգսյանը  և  Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանի  ռեկտոր  Դոնարա  Գաբրիելյանը:
Կ. Սարգսյանն  ուսանողներին է  ներկայացրել հիմնադրամի  առաքելությունը  և  «Ճանաչիր քո հայրենիքը» ծրագրի  նպատակը:
Համալսարանի   ռեկտոր  Դոնարա   Գաբրիելյանն  ողջունել  ու կարևորել  է   «Արարիչ»   բարեգործական  հիմնադրամի  գործունեությունը և շնորհակալություն  հայտնել՝ իրենց համալսարանն ուշադրության կենտրոնում պահելու և հերթական խումբն ուղարկելու համար: Նա վստահություն է հայտնել, որ հայրենաճանաչողական եռօրյա այցը հետաքրքիր ու բովանդակալից է դարձնում ուսանողների առօրյան:

25 студентов отправились в Армению в рамках программы «Познай свою Родину»
По инициативе благотворительного фонда «Арарич» 25 студентов Университета "Месроп Маштоц" отправились в Армению с трехдневным визитом в рамках программы «Познай свою Родину».
СТЕПАНАКЕРТ, 31 октября, АРЦАХПРЕСС - По словам корреспондента "Арцахпресс" председатель попечительского совета Благотворительного фонда «Арарич» Карен Саргсян и ректор Университета "Месроп Маштоц" Донара Габриелян встретились с участниками программы и пожелали им успехов.
К. Саргсян представил студентам миссию фонда и цель программы «Познай свою Родину».
Ректор университета Донара Габриелян приветствовала работу и отметила важность деятельности благотворительного фонда «Арарич» и поблагодарила их за то, что университет "Месроп Маштоц" всегда находится в центре внимания их деятельности. Она выразила уверенность, что трехдневный ознакомительный визит в Армению сделает повседневную жизнь студентов интересной и значимой.