Պետնախարարի մոտ կայացած խորհրդակցությամբ ամփոփվել են զորահավաքի արդյունքները
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի մոտ հոկտեմբերի 31-ին տեղի է ունեցել հանդիպում՝ այն նվիրված ռազմավարական զորավարժության շրջանակում պատերազմական հաստիքներին կցագրված անձնակազմով համալրման գործընթացին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Անդրադարձ է եղել տարածքային և տեղական ինքնակառավարման մարմինների և ՊԲ փոխգործակցությանն առնչվող հարցերի: Հանդիպմանը մասնակցել են Պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Կարեն Աբրահամյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետը, շրջվարչակազմերի ղեկավարներն ու ՊԲ բարձրագույն սպակայակազմը:
Պետական նախարարը ուշադրություն է հրավիրել ընթացքում ի հայտ եկած որոշ կազմակերպա-իրավական խնդիրների, որոնց լուծման ուղղությամբ պետք է տարվեն նպատակային, հասցեական աշխատանքներ:  Հանդիպմանը պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Կարեն Աբրահամյանը ներկայացրել է ռազմավարական զորավարժությանը պատերազմական հաստիքներին կցագրված անձնակազմով համալրման ընդհանուր վերլուծությունն ու արդյունքները: Առանձին զեկույցներով հանդես են եկել շրջանների վարչակազմերի պատասխանատուները:
Վերջում բանակի հրամանատարը կարևորելով զորավարժությանն ընդգրկված պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների դերակատարությունը՝ խրախուսել է վարչակազմերի ղեկավարներին զորահավաքը բարձր մակարդակով անցկացնելուն օժանդակելու համար:

On October 31, Artsakh State Minister Grigory Martirosyan held a meeting devoted to the process of replenishment of strategic military exercises with personnel attached to the military mandates.
Artsakh State Minister held meeting with Defense Army's top leadership and territorial administration bodies
STEPANAKERT, OCTOBER 31,  ARTSAKHPRESS: Issues related to the mutual cooperation of territorial and local self-government bodies and the Defense Army were also discussed at the meeting.
Minister of Defense, Defense Army commander, Lieutenant-General Karen Abrahamyan, the mayor of Stepanakert, the heads of regional administrations and the top officers of the Defense Army attended the meeting.
The State Minister drew attention to certain organizational and legal issues that have emerged.
During the meeting, Minister of Defense, Defense Army commander, Lieutenant-General Karen Abrahamyan presented the general analysis and results of replenishment of the strategic military exercises with personnel attached to military mandates.
Afterwards, the army commander attached importance to the role of the state and local self-government bodies engaged in the military exercises and encouraged the heads of administrations for helping hold the mobilization at a high level.