Թրամփը «լիովին վստահ» Է 2020 թվականի նախագահական ընտրություններում հաղթելու հարցում
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել Է, որ «լիովին վստահ» Է 2020 թվականի նախագահական ընտրություններում իր հաղթելու հարցում, որոնք տեղի են ունենալու 2020 թվականի նոյեմբերի 3-ին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սպիտակ տան Հարավային բացատում լրագրողների հետ նոյեմբերի 3-ին կայացած զրույցը հեռարձակել են ամերիկյան լրատվական հեռուստաընկերությունները:
Պետության ղեկավարին հարցրել են, թե նա փստահ Է արդյոք, որ կկարողանա վերընտրվել երկրորդ ժամկետով: «Լիովին վստահ եմ: Մեզ մոտ ամեն ինչ լավ Է հարցումների առումով»,- նշել Է պետության ղեկավարը: «Մարդիկ չեն ցանկանում լսել իմպիչմենթի մասին: Իմպիչմենթի մասին ցանկանում են խոսել միայն կեղծ ԶԼՄ-ները եւ դեմոկրատները, որոնք եւ հիմնականում աշխատում են այդ ԶԼՄ-ների հետ»,- հավելել Է Թրամփը:
ԱՄՆ-ում նախընտրական արշավի մեկնարկը տրվելու Է 13 շաբաթ անց՝ փետրվարի 3-ին Այովայի նահանգում, որտեղ տեղի կունենան կուսակցական ակտիվիստների՝ երկրում առաջին ժողովները, որտեղ ընտրելու են դեմոկրատների ու հանրապետականների նախ տեղական կուսակցական խորհրդաժողովների, իսկ ապա նաեւ ազգային համագումարների պատվիրակներին:

Трамп заявил, что "совершенно уверен" в победе на президентских выборах в 2020 году
Президент США Дональд Трамп заявил в воскресенье, что "совершенно уверен" в своей победе на президентских выборах, которые пройдут ровно через год - 3 ноября 2020 года.
Трамп заявил, что
СТЕПАНАКЕРТ, 4 ноября, АРЦАХПРЕСС: Беседу Трампа с журналистами на Южной лужайке Белого дома транслировали американские новостные телекомпании.
Главу государства спросили, уверен ли он в том, что сможет переизбраться на второй срок. "Совершенно уверен. У нас все очень хорошо по опросам", - отметил глава государства. "Люди не хотят слышать об импичменте. Единственный, кто хочет говорить об импичменте, это лживые СМИ и демократы, которые в основном и работают на эти СМИ. Я смотрю на это так, что демократы работают со СМИ", - добавил Трамп,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Старт предвыборной кампании в США будет дан через 13 недель - 3 февраля - в штате Айова, где пройдут первые в стране кокусы - собрания партийных активистов, на которых будут избирать делегатов сначала на местные партконференции демократов и республиканцев, затем на конференции штата, а затем - на национальные съезды.