Թրամփը Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները «շատ լավ» է անվանել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին նա տեղեկացրել է լրագրողների հետ Սպիտակ տան Հարավային մարգագետնում հաղորդակցման ժամանակ, տեղեկացնում է News.am-ն՝ հղում կատարելով Fox News-ին։
ԱՄՆ նախագահը նշել է, որ իր հարաբերություններն Ուկրաինայի եւ Չինաստանի հետ նույնպես «շատ լավ» են։
«Մարդիկ չեն հասկանում, ես կարող եմ լավ հարաբերություններ հաստատել (այլ երկրների հետ)»,- ասել է Թրամփը։
Քաղաքական գործիչն ավելացրել է, որ իր աջակցությունն Ուկրաինային նույնպես «շատ լավ» է։
Ավելի վաղ ԱՄՆ-ում Ռուսաստանի դեսպան Անատոլի Անտոնովն ասել էր, որ Թրամփը կատարել է իր բոլոր նախընտրական խոստումները, բացի «Ռուսաստանի հետ լավ հարաբերություններ հաստատելուց», եւ կոչ է արել զբաղվել դրանով։
Անցած շաբաթ ամերիկյան ԶԼՄ-ները, հղում կատարելով Թրամփի աշխատակազմի գործող եւ նախկին աշխատակիցներին, նշել էին Կիեւի իշխանությունների հանդեպ նրա անբարյացակամության մասին։ Ընդգծվել էր, որ նախագահը նրանց կասկածել է դեմոկրատների հետ համագործակցության եւ իրեն 2016-ի ընտրարշավում վնասել ցանկանալու մեջ։

Трамп назвал отношения с Россией «очень хорошими»
СТЕПАНАКЕРТ, 4 ноября, АРЦАХПРЕСС: Об этом он сообщил во время общения с журналистами на Южной лужайке Белого дома, передает РИА Новости со ссылкой на Fox News.
Американский лидер отметил, что его отношения с Украиной и Китаем также «очень хорошие».
«Люди не понимают, я способен хорошо ладить (с другими странами)», – заявил Трамп.
Политик добавил, что его поддержка Украины тоже «очень хорошая».
Ранее российский посол в США Анатолий Антонов заявил, что Трамп выполнил все свои предвыборные обещания, кроме обещания «поладить с Россией», и призвал вплотную заняться этим.
На прошлой неделе американские СМИ со ссылкой на действующих и бывших сотрудников администрации Трампа заявили о его неприязни к киевским властям. Подчеркивалось, что президент подозревал их в сотрудничестве с демократами и в желании навредить ему во время предвыборной кампании в 2016 году.