ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը հանդիպել է ՌԴ Պետդումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 4-ին հանդիպել է աշխատանքային այցով եւ ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի միջոցառումների շրջանակում Հայաստանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես հայտնեցին ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից, ողջունելով Վյաչեսլավ Վոլոդինին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ սա նշանակալի իրադարձություն է, քանի որ Հայաստանում առաջին անգամ տեղի է ունենում ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի արտագնա լիագումար նիստ:
ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովն օրակարգային հարցերի լուծման եւ կոնսենսուսային որոշումներ կայացնելու արդյունավետ հարթակներից մեկն է: Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ հայկական պատվիրակությունն ակտիվ եւ հետեւողականորեն աշխատում է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովում, մշտապես իրականացնում է կարեւոր փորձագիտական աշխատանքներ: Անդրադառնալով երկկողմ հարաբերություններին՝ խորհրդարանի ղեկավարն ընդգծել է, որ Հայաստանն ու Ռուսաստանը հանդիսանում են ռազմավարական դաշնակիցներ, իրականացվում են տնտեսական բազմաթիվ նախագծեր: Նա նշել է նաեւ, որ Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս խորհրդարանական դիվանագիտության զարգացմանը:
Վյաչեսլավ Վոլոդինը շնորհակալություն է հայտնել Արարատ Միրզոյանին՝ ջերմ ընդունելության համար՝ կարեւորելով միջխորհրդարանական համագործակցությունը, նաեւ՝ գործակցությունը միջազգային տարբեր հարթակներում: Նա ընդգծել է, որ ռուս-հայկական բարեկամական հարաբերություններն ունեն խոր արմատներ: Ըստ Վյաչեսլավ Վոլոդինի՝ նոյեմբերի 5-ին կայանալիք ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակում կքննարկվեն մի շարք կարեւոր օրակարգային հարցեր:

Председатель НС РА встретился со спикером Государственной думы РФ Вячеславом Володиным
4 ноября председатель НС А. Мирзоян встретился со спикером Государственной думы РФ Вячеславом Володиным, находящимся в Армении с рабочим визитом в рамках мероприятий ПА ОДКБ.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 ноября, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ НС РА, приветствуя Вячеслава Володина в НС РА, Арарат Мирзоян отметил, что это знаменательное событие, поскольку впервые в Армении проходит выездное пленарное заседание ПА ОДКБ.
Председатель НС подчеркнул, что Парламентская ассамблея ОДКБ является одной из эффективных платформ для решения вопросов повестки дня и принятия консенсусных решений. Арарат Мирзоян отметил, что армянская делегация активно и последовательно работает в Парламентской ассамблее ОДКБ, постоянно проводит важные экспертные работы. Обратившись к двусторонним отношениям, глава парламента подчеркнул, что Армения и Россия являются стратегическими союзниками, реализуются многочисленные экономические проекты. Он также отметил, что Армения придает большое значение и развитию парламентской дипломатии.
Вячеслав Володин выразил благодарность Арарату Мирзояну за теплый прием, подчеркнув важность межпарламентского сотрудничества, а также сотрудничества на различных международных площадках. Он подчеркнул, что российско-армянские дружественные отношения имеют глубокие корни. По словам Вячеслава Володина, 5 ноября в рамках Парламентской ассамблеи ОДКБ будет обсужден ряд важных вопросов повестки дня.