Սամբիստներն աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն 11 մարզիկով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է ֆեդերացիան:  Նոյեմբերի 8-ին մրցագորգ կմտնեն մարզական սամբոյի տղամարդկանց 52 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Տիգրան Կիրակոսյանը, 68 կգ քաշային Ռաֆիկ Մանուկյանը և 90 կգ քաշային Գրիգոր Սահակյանը: Նույն օրը մեդալի համար կպայքարի նաև մարտական սամբոն ներկայացնող 74 կգ քաշային Մավրիկ Նասիբյանը:
Նոյեմբերի 9-ին մրցագորգում կլինի միակ կին ներկայացուցչին՝ 52 կգ քաշային Սոսե Բալասանյանին և մարզական սամբոյից Գրիգոր Մխիթարյանին (57 կգ), Արսեն Ղազարյանին (74 կգ), Էդիկ Պետրոսյանին (100 կգ):
Նոյեմբերի 10-ի պայքարի մեջ մտնեն Մաքսիմ Մանուկյանը (62 կգ), Դավիթ Գրիգորյանը (82 կգ) և մարտական սամբոյից Ջոն Բալայանը (52 կգ):

11 армянских самбистов примут участие в чемпионате мира по самбо
Сборная Армении по самбо примет участие в чемпионате мира по самбо. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила Федерация самбо Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 ноября, АРЦАХПРЕСС: 8-го ноября на ковер выйдут Тигран Киракосян (52 кг), Рафик Манукян (68 кг) и Григор Саакян (90 кг), а также Маврик Насибян (74 кг), представляющий боевое самбо.
9-го ноября на ковер выйдут единственная женщина-представительница Армении Сосе Баласанян (52 кг), Григор Мхитарян (57 кг), Арсен Казарян (74 кг), Эдик Петросян (100 кг) из спортивного самбо.
10 ноября в борьбу вступят Максим Манукян (62 кг), Давид Григорян (82 кг) и Джон Балаян из боевого самбо (52 кг).