Էրդողանը հայտարարել Է, որ քրդական կազմավորումներն իրենց մարտիկներին դուրս չեն բերել Սիրիայից
Քրդական «Ժողովրդական ինքնապաշտպանության ուժեր» կազմավորումները, որոնց Անկարան համարում Է ահաբեկչական կազմակերպություն, տակավին իրենց մարտիկներին դուրս չեն բերել Սիրիայի հյուսիս - արեւելքից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 7-ին այս պնդմամբ հանդես Է եկել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն Անկարայում կայացած մամուլի ասուլիսում:
«Մի կողմից մենք բանակցություններ վարեցինք (ԱՄՆ-ի հետ), որոնց արդյուքում ահաբեկիչներին տրվեց 120 ժամ, որպեսզի հեռանան, բայց այդ (համաձայնությունները) չեն կատարվել: Ռուսաստանի հետ մեր համաձայնագրի շրջանակներում տրվել Է 150 ժամ, բայց ահաբեկիչները դուրս չեն եկել (Սիրիայում) այդ տարածքներից»,- պնդում Է Թուրքիայի ղեկավարը:

Эрдоган заявил, что курдские формирования не вывели своих бойцов с северо-востока Сирии
Курдские формирования "Силы народной самообороны" (СНС), которых Анкара считает террористической организацией, все еще не вывели своих бойцов с северо-востока Сирии.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 ноября, АРЦАХПРЕСС:  С таким утверждением выступил в четверг президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган на пресс-конференции в Анкаре,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"С одной стороны мы проводили переговоры [с США], в результате которых террористам было дано 120 часов на то, чтобы уйти, но эти [договоренности] не были выполнены. В рамках нашего соглашения с Россией было дано 150 часов, но террористы не вышли с этих территорий [в Сирии]", - утверждает турецкий лидер.