Ադրբեջանցի լրագրողները եղել են Արցախում. ԱԳՆ-ն մանրամասներ է ներկայացնում
Նոյեմբերի 17-21-ը ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի միջնորդությամբ տեղի են ունեցել Արցախի Հանրապետությունից, Հայաստանի Հանրապետությունից և Ադրբեջանից լրագրողների փոխայցեր։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԱՀ ԱԳ նախարարության հաղորդմամբ՝ նոյեմբերի 20-21-ը Արցախ կայացած այցի շրջանակներում ադրբեջանցի լրագրողները եղել են Գանձասարի վանական համալիրում, շրջայց կատարել Շուշիում, այցելել «Եզնիկ Մոզյան արհեստագործական ուսումնարան», երկրաբանության և կերպարվեստի պետական թանգարաններ, ծանոթացել քաղաքի տեսարժան վայրերին։ Մայրաքաղաք Ստեփանակերտում լրագրողներն այցելել են «Ղարաբաղ կարպետ» գորգագործական ընկերություն, Արցախի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոն, «Արցախբիո» պահածոներ արտադրող ընկերություն, կայացել են նաև հանդիպումներ Արցախի քաղաքացիական հասարակության և ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ:
Այս նախաձեռնությունը, որը համաձայնեցվել է կողմերի հետ, անհրաժեշտ է դիտարկել որպես փորձնական քայլ՝ վստահության ամրապնդման միջոցառումների իրականացման շրջանակներում խաղաղ գործընթացի առաջմղման համար բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու նպատակով: Արցախյան կողմը վերջին 20 տարիների ընթացքում բազմիցս հանդես է եկել վստահության ամրապնդման միջոցառումների իրականացմանն ուղղված առաջարկություններով, այդ թվում` լրագրողների փոխայցերի վերաբերյալ։

Artsakh MFA comments on mutual visits of journalists from Artsakh, Armenia and Azerbaijan
On November 17-21, under the mediation of the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, mutual visits of journalists from the Republic of Artsakh, the Republic of Armenia and Azerbaijan took place, the Foreign Ministry of Artsakh stated.
STEPANAKERT, NOVEMBER 25, ARTSAKHPRESS: On November 20-21, within the framework of their visit to Artsakh, the Azerbaijani journalists visited the Gandzasar Monastery Complex, took a tour of Shushi, visited Yeznik Mozyan Vocational College, the State Museums of Geology and Fine Arts, as well as other places of interest in the city. In the capital city Stepanakert, the journalists visited the Karabakh Carpet Company, the Artsakh Information Technologies Center, the Artsakh Bio Canned Food Production Company, as well as met with representatives of the Artsakh civil society and the mass media.
This initiative, agreed by the parties, should be considered as a pilot step aimed at creating favorable conditions for promoting the peace process within the framework of the implementation of confidence-building measures. Over the past 20 years, the Artsakh side has repeatedly come forward with proposals on confidence-building, including on mutual visits of journalists.