Խորհրդարանը շուրջ 1 միլիոն 400 հազար դրամ է հանգանակել Հեռուստամարաթոն-2019-ին
Արցախի Խորհրդարանը շուրջ 1 միլիոն 400 հազար դրամ է հանգանակել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից կազմակերպվող ամենամյա հեռուստամարաթոնին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր կայացած Խորհրդարանի լիագումար նիստին ասել է ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Խորհրդարանի ղեկավար խոսքով՝ այսօր կայանալիք ազգային նվիրատվության հերթական հեռուստամարաթոնին Երևանում և Լոս Անջելեսում կմասնակցեն Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը, Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը և ԱՀ կրթության, գիտության ու սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը:
«Կոչ եմ անում մեր բոլոր հայրենակիցներին ակտիվորեն մասնակցել հեռուստամարաթոնին, քանի որ համազգային մի շարք ծրագրերի իրականացումը կախված է այսօրվա հանգանակությունից: Հուսով եմ՝ ականատեսը կլինենք դրական արդյունքների»,- նշել է Ա. Ղուլյանը:

The Parliament of Artsakh has donated 1 million 400 thousand drams to the annual Telethon of the Hayastan All-Armenian Fund.
Artsakh Parliament donated 1 million 400 thousand drams to the annual Telethon of the Hayastan All-Armenian Fund
STEPANAKERT, NOVEMBER 28, ARTSAKHPRESS: Artsakh Republic National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan said at today’s plenary session of the Parliament.
Artsakh Republic President Bako Sahakyan, Archbishop Pargev Martirosyan and Narine Aghabalyan, Artsakh Minister of Education, Science and Sport will take part today in the annual Telethon of the Hayastan All-Armenian Fund in Yerevan and Los Angeles.
Ashot Ghoulyan called on Armenians from all over the world to take part in the all Armenian fundraising and contribute to the development of our communities.