Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին առկա է մերկասառույց
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Վարդենյաց լեռնանցքը և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի են բեռնատարների համար, իսկ մյուսների համար՝ բաց: Վարդենյաց լեռնանցքում և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը  բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար: ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն` ռուսական կողմում կա  կուտակված մոտ 230 բեռնատար: Վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։

На территории Армении есть труднопроходимые автодороги, на автодороге Сотк - Карвачар гололед
Министерство ЧС РА сообщает, что по положению на 08:30 часов 4-го декабря в республике есть труднопроходимые автодороги.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 декабря, АРЦАХПРЕСС: Перевал Варденяц и автодорога Сотк - Карвачар труднопроходимы для грузовых автомобилей, для остальных – открыты. На перевале Варденяц и автодороге Сотк - Карвачар гололед.
Как передает Арменпресс, согласно данным полученным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктур Грузии, дорога Степанцминда - Ларс открыта для всех видов транспорта. Из Главного управления Северной Осетии МЧС РФ сообщают, что на российской стороне скопилось около 230 грузовых автомобилей. Водителям рекомендуется ездить исключительно на автомобилях, снабженных зимними шинами.
На автодороге Ванадзор – Алаверди - Баграташен ведутся строительные работы, в результате чего дорога закрыта для грузовых автомобилей. Установлена альтернативная дорога – Дилижан – Ноемберян – Баграташен.