Դատարանը մերժեց Մանվել Գրիգորյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու բողոքը
Վերաքննիչ դատարանի դատավոր Նարինե Հովակիմյանը այսօր՝ դեկտեմբերի 16-ին, մերժեց ԵԿՄ նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանների բողոքը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Հիշեցնենք, որ նախորդ դատական նիստին պաշտպանական կողմը մեղադրող դատախազին բացարկի միջնորդություն էր ներկայացրել, որն այսօր Վերաքննիչ դատարանը մերժեց։
Ինչպես նաեւ, պաշտպանները բողոքարկել էին Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի՝ նոյեմբերի 5-ի որոշումը, որով մերժվել էր Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը գրավով փոխարինելու միջնորդությունը, որը նույնպես մերժվեց։
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք պահելու, 101.232.917 ՀՀ դրամի գույք յուրացնելու, 1.228.176.342 ՀՀ դրամի հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից 1.225.003.300 ՀՀ դրամ վատնելու եւ շորթմամբ 37․101․100 ՀՀ դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ:

The Court of Appeal of Armenia today denied two appeals by the attorneys of former MP Manvel Grigoryan, news.am reports.
Armenia appellate court denies 2 appeals of ex-MP Manvel Grigoryan's lawyers
STEPANAKERT, DECEMBER 16, ARTSAKHPRESS: At the previous hearing, the defense had filed a motion for the recusal of the prosecutor, but the appellate court today denied this motion.
The defense had also appealed the November 5 ruling of the Yerevan Court of First Instance which denied the motion to release Grigoryan on bail, and the Court of Appeal today denied this appeal, too.
Manvel Grigoryan, who is in custody, is charged with illegal possession of weapons and ammunition, embezzlement of property, tax evasion, misuse of state funds, and setting up theft of property.