Մենք պաշտպանում ենք արցախցիների ազատ ընտրության իրավունքը. Արարատ Միրզոյան
2020 թվականին Արցախում կայանալիք համապետական ընտրությունները պետք է լինեն ազատ, թափանցիկ և մրցակցային, ինչպես հարիր է բոլոր ժողովրդավարական հասարակություններին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Նա նշել է, որ սպասվող ընտրություններում ՀՀ իշխանությունները ցանկալի թեկնածուներ չունեն: «Անձնապես կարող ենք համակրել այս կամ այն թեկնածուին, սակայն մենք պաշտպանում ենք արցախցիների ազատ ընտրության իրավունքը: Իսկ ընտրություններին, միանշանակ, քվեարկելու և որոշելու են Արցախի քաղաքացիները: Պետք է նշեմ, որ Արցախում կայացած ընտրությունները, եթե համեմատենք նախորդ տարիներին Հայաստանում տեղի ունեցած ընտրությունների հետ, անցել են բավականին ժողովրդավար և մրցակցային մթնոլորտում»,- ավելացրել է Ա. Միրզոյանը:

Мы защищаем право арцахцев на свободный выбор. Арарат Мирзоян
Общенациональные выборы, которые должны состояться в Арцахе в 2020 году, должны быть свободными, прозрачными и конкурентными, как в случае со всеми демократическими обществами.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 декабря, АРЦАХПРЕСС - Как передает корреспондент "Арцахпресс", об этом заявил спикер Национального собрания Республики Армения Арарат Мирзоян на брифинге с журналистами.
Он отметил, что на предстоящих выборах власти Армении не имеют желаемых кандидатов. «Мы можем поддержать лично того или иного кандидата, но мы выступаем за право арцахцев на свободный выбор. А на выборах сами жители Арцаха должны проголосовать и принять решение. Должен отметить, что выборы в Арцахе по сравнению с выборами в Армении в предыдущие годы прошли в достаточно демократичной и конкурентной атмосфере», - добавил А. Мирзоян.