Տոնական օրերին Արցախում գրանցվել է 46 ծնունդ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ առողջապահության նախարարության «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Վարդգես Օսիպովը՝ նշելով, որ 2019 թվականի նույն ժամանակահատվածում Արցախում գրանցվել էր 39 երեխայի ծնունդ:
Նրա խոսքով՝ 2020 թվականի հունվարի 1-7-ը միայն Ստեփանակերտի ծննդատանը գրանցվել է 39 ծնունդ, որից 21-ը՝ տղա, իսկ 18-ը՝ աղջիկ:
ԱՀ առողջապահության նախարարության վիճակագրական-վերլուծական բաժնի վարիչ Ագապի Հայրունին էլ տեղեկացրել է, որ նույն ժամանակահատվածում Մարտակերտի բուժհաստատությունում գրանցվել է 4 ծնունդ (տղա), Հադրութում՝ մեկ աղջիկ, Քարվաճառում՝ մեկ տղա և Քաշաթաղի բուժմիավորումում՝ մեկ տղա:

From January 1-7, 2020, 46 births have been registered in the Republic of Artsakh, as compared to 39 births of the previous year.
46 babies born in Artsakh during New Year holidays
STEPANAKERT, JANUARY 8, ARTSAKHPRESS: Executive Director of "Maternal and Child Health Center", Vardges Osipov informed the above-said, noting that 27 of them are boys and 19 are girls. He added that during the mentioned period only in Stepanakert maternity hospital 39 births have been registered, of which 21 are boys and 18 - girls. The Ministry of Health of the Republic of Artsakh informed that during the same period, 4 births (boys) have been registered in Martakert, one girl was born in Hadrut, one girl- in Karvachar and one boy -in Kashatagh.