Տոնական օրերին Արցախում գրանցվել է 46 ծնունդ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ առողջապահության նախարարության «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոն» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Վարդգես Օսիպովը՝ նշելով, որ 2019 թվականի նույն ժամանակահատվածում Արցախում գրանցվել էր 39 երեխայի ծնունդ:
Նրա խոսքով՝ 2020 թվականի հունվարի 1-7-ը միայն Ստեփանակերտի ծննդատանը գրանցվել է 39 ծնունդ, որից 21-ը՝ տղա, իսկ 18-ը՝ աղջիկ:
ԱՀ առողջապահության նախարարության վիճակագրական-վերլուծական բաժնի վարիչ Ագապի Հայրունին էլ տեղեկացրել է, որ նույն ժամանակահատվածում Մարտակերտի բուժհաստատությունում գրանցվել է 4 ծնունդ (տղա), Հադրութում՝ մեկ աղջիկ, Քարվաճառում՝ մեկ տղա և Քաշաթաղի բուժմիավորումում՝ մեկ տղա:

В праздничные дни в Арцахе родилось 46 детей
СТЕПАНАКЕРТ, 8 января, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил исполнительный директор "Центра охраны здоровья матери и ребенка" Министерства здравоохранения Республики Арцах Вардгес Осипов, отметив, за тот же период 2019 года в Арцахе родилось 39 детей.
По его словам, с 1 по 7 января 2020 года только в Степанакертском роддоме родилось 39 детей, из которых 21 мальчик и 18 девочек.
Начальник статистико-аналитического отдела Министерства здравоохранения Арцаха Агапи Айруни сообщила, что за тот же период в Мартакерте на свет появились 4 ребенка (мальчики), в Гадруте – одна девочка, в Карвачаре – один мальчик и в Кашатаге – один мальчик.