Պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտներն ու տուրքերը գերակատարվել են 1.6%-ով
Նախնական տվյալներով 2019 թվականի ընթացքում Արցախի Հանրապետության պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտները և տուրքերը կազմել են 59 միլիարդ 113 միլիոն 400 հազար դրամ` 58 միլիարդ 200 մլն դրամ ճշգրտված պլանային ցուցանիշը գերազանցելով 1.6 %-ով կամ 913 միլիոն 400 հազար դրամով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ մանրամասնով, որ նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը գերազանցել են 10.6 %-ով կամ 5 միլիարդ 649 միլիոն 100 հազար դրամով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտների և տուրքերի գումարից 46 միլիարդ 695 միլիոն 300 հազար դրամը կամ 79 %-ն ապահովվել է խոշոր հարկ վճարողների հաշվին:

Налоговые поступления и пошлины в государственный бюджет Арцаха превысили 1,6%
По предварительным данным, налоговые поступления и пошлины, зачисленные в государственный бюджет Республики Арцах в 2019 году, составили 59 миллиардов 113 миллионов 400 тысяч драм, превысив запланированный показатель в 58 миллиардов 200 миллионов драм на 1,6% или 913 миллионов 400 тысяч драм.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 января, АРЦАХПРЕСС - Об этом "Арцахпресс" сообщили в министерстве финансов Арцаха, уточнив, что аналогичный показатель за прошлый год превысил 10,6% или 5 млрд. 649 млн. 100 тыс. драм.
Согласно источнику, 46 миллиардов 695 миллионов 300 тысяч драм или 79% налоговых поступлений и пошлин, внесенных в государственный бюджет, были предоставлены крупными налогоплательщиками.