Աբխազիայի խորհրդարանն ընդունեց նախագահ Ռաուլ Խաջիմբայի պաշտոնաթողությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նաեւ իր պաշտոնը կթողնի նրա հետ ընտրված փոխնախագահ Ասլան Բարցիցը: Այդ մասին հայտնել Է ՏԱՍՍ-ի թղթակիցը:
Պաշտոնաթողությունն ընդունելու օգտին քվեարկել Է նիստին մասնակցող 34 պատգամավորներից 32-ը:
«Ընդունել Աբխազիայի Հանրապետության նախագահ Ռաուլ Ջումկովի Խաջիմբայի պաշտոնաթողությունը: Սույն որոշումն ուժի մեջ Է մտնում դրա ընդունման օրվանից»,-ասված Է փաստաթղթում, որն ընդունվել Է Աբխազիայի խորհրդարանի պատգամավորների կողմից:
Խորհրդարանը վարչապետ Վալերի Բգանբային օժտել Է պետության ղեկավարի պաշտոնակատարի լիազորություններով: Որոշումն ընդունելու օգտին քվեարկել են ներկա գտնված բոլոր 34 պատգամավորները:

Парламент Абхазии принял отставку президента Рауля Хаджимбы
Парламент Абхазии принял в понедельник отставку президента Рауля Хаджимбы. Также свой пост покинет избранный с ним вице-президент Аслан Барциц, передает корреспондент ТАСС.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 января, АРЦАХПРЕСС: За принятие отставки проголосовали 32 из 34 присутствовавших депутатов,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс. "Принять отставку президента Республики Абхазия Хаджимбы Рауля Джумковича. Настоящее постановление вступает в силу со дня его принятия", - говорится в документе, принятом депутатами абхазского парламента. Парламент наделил премьер-министра Валерия Бганбу полномочиями исполняющего обязанности главы государства. За принятие решения проголосовали все 34 присутствовавших депутата.