Բեյրութում ոստիկանների եւ ցուցարարների բախումների հետեւանքով տուժել է մոտ 70 մարդ
Կիրակի Լիբանանի մայրաքաղաքի կենտրոնում սկսված ոստիկանների եւ բողոքի ցույցի ակտիվիստների միջեւ բախումների ժամանակ տուժել է առնվազն 70 մարդ, ներառյալ ցուցարարներ եւ իրավակարգի պահապաններ: Այս մասին Al Watania ազգային գործակալությանը հայտնել է Կարմիր խաչի լիբանանյան միության ներկայացուցիչը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Նրա տեղեկություններով՝ ոչ պակաս 30 տուժած տեղափոխվել է հոսպիտալ, մնացյալին օգնություն է ցուցաբերվել տեղում, տեղեկացնում է News.am-ը
Ավելի վաղ անկարգությունների դեմ պայքարի ոստիկանական կազմավորումները Բեյրութի կենտրոնում կիրառել էին ջրցան թնդանոթներ, արցունքաբեր գազ եւ ռետինե փամփուշտներ բողոքի շարժման ակտիվիստներին ցրելու համար, որոնք փորձում էին ոստիկանական շարասյան միջով անցնել դեպի Պլյաս Էտուալ հրապարակում գտնվող խորհրդարանական պալատ: Ըստ Naharnet պորտալի տեղեկությունների՝ ռետինե փամփուշտներից վիրավորվել է 4 մարդ, այդ թվում Al Jazeera հեռուստակայանի թղթակիցը եւ Al Jadeed հեռուստաալիքի օպերատորը: Տեղատարափ անձրեւը հիմա ընդհատել է ցուցարարների հարձակումը, որոնք իրավակարգի պահապանների վրա նետում էին քարեր եւ ճայթռուկներ:
Բեյրութում փողոցային անկարգությունների նոր ալիքը սկսվել է հունվարի 14-ին, երբ ցուցարարների առաջնորդները հայտարարել են քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաների անցնելու մասին՝ իշխող շրջանակների վրա ճնշումը մեծացնելու համար:
Մայրաքաղաքում հունվարի 18-ին տեղի էին ունեցել բախումներ ոստիկանական հատուկ ստորաբաժանումների եւ ցուցարարների միջեւ, որոնց հետեւանքով տուժել էր շուրջ 400 ակտիվիստ եւ 147 ոստիկան: Նախագահ Միշել Աունի պահանջով ոստիկաններին օգնության էին հասել բանակային ստորաբաժանումները եւ իրենց վերահսկողության տակ վերցրել քաղաքի կենտրոնական շրջանները, որ կանխեն հաստատությունների, բանկերի եւ առեւտրային ֆիրմաների ավերումը:

Около 70 человек пострадали в столкновениях полиции и демонстрантов в Бейруте
По меньшей мере 70 человек, включая демонстрантов и стражей порядка, пострадали в ходе вспыхнувших в центре ливанской столицы в воскресенье столкновений между полицейскими и активистами протестного движения.
СТЕПАНАКЕРТ, 20  января, АРЦАХПРЕСС: Об этом сообщил национальному агентству Al Watania представитель Ливанского общества Красного Креста. По его сведениям, не менее 30 пострадавших доставлены в госпиталь, остальным оказана помощь на месте, передает ТАСС.
Ранее полицейские формирования по борьбе с беспорядками применили водяные пушки, слезоточивый газ и резиновые пули в центре Бейрута для разгона активистов протестного движения, которые пытались пробиться через полицейские кордоны к парламентскому дворцу на площади Пляс Этуаль. По информации портала Naharnet, ранения резиновыми пулями получили четыре человека, в том числе репортер телестанции Al Jazeera и оператор телеканала Al Jadeed. Сильный ливень сейчас прервал вылазки протестующих, которые метали в стражей порядка камни и петарды.
Новая волна уличных беспорядков в Бейруте началась 14 января после того, как лидеры протестующих объявили о переходе к кампании гражданского неповиновения с целью усилить давление на правящие круги.
18 января в столице произошли столкновения между полицейскими спецподразделениями и демонстрантами, в результате которых пострадали порядка 400 активистов и 147 стражей порядка. По требованию президента Мишеля Ауна армейские подразделения пришли на помощь полиции и взяли под контроль центральные районы города, чтобы пресечь погромы учреждений, банков и торговых фирм.