Ֆինանսական վերահսկողության տեսչության կողմից լրիվ կամ մասնակի ստուգումներ են իրականացվել մի շարք տնտեսավարող սուբյեկտների մոտ և բյուջետային հիմնարկներում
ԱՀ պետական բյուջեից իրականացվող ֆինանսավորումների նպատակայնությունն ու արդյունավետությունը վերահսկելու նպատակով ֆինանսական վերահսկողության տեսչության կողմից 2019 թվականին լրիվ կամ մասնակի ստուգումներ են իրականացվել հանրապետության տարածքում գործող 98 տնտեսավարող սուբյեկտների մոտ և բյուջետային հիմնարկներում:
Ֆինանսական վերահսկողության տեսչության կողմից լրիվ կամ մասնակի ստուգումներ են իրականացվել  մի  շարք տնտեսավարող սուբյեկտների մոտ և բյուջետային հիմնարկներում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հաղորդմամբ՝    այս  մասին    այսօր  կայացած       մամուլի  ասուլիսին  ասել  է  ԱՀ  ֆինանսների  նախարար   Արթուր  Հարությունյանը:
Նրա  խոսքով՝  ստուգումների արդյունքներով հայտնաբերվել և լրացուցիչ հաշվարկվել են 371.5 մլն դրամի առանց հիմնավորման ծախսումներ, ինչպես նաև ապրանքանյութական արժեքների և դրամական միջոցների պակասորդ, այդ թվում՝ պետական բյուջե լրացուցիչ հաշվարկված գումարները կազմել են 109.6 մլն դրամ, համայնքային բյուջեները՝ 6.8 մլն դրամ, ձեռնարկության հաշվին վերականգնման ենթակա գումարները՝ 1.8 մլն դրամ և հաշվառումով վերաձևակերպման ենթակա գումարները` 253.3 մլն դրամ:
«Ստուգումների արդյունքներով 8 կազմակերպության նյութեր ուղարկվել են ԱՀ  ոստիկանություն,  2-ը՝ գլխավոր դատախազություն և 4-ը՝ քննչական կոմիտե»,-ավելացրել է  Ա. Հարությունյանը:

Инспекция по финансовому надзору провела полные или частичные проверки в ряде частных предприятий и в бюджетных учреждениях
В целях контроля за целесообразностью и эффективностью финансирования государственного бюджета Республики Арцах инспекция по финансовому надзору в 2019 году провела полные или частичные проверки в 98 частных предприятиях и в бюджетных учреждениях на территории республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 ЯНВАРЯ, АРЦАХПРЕСС. Как сообщил корреспондент Арцахпресс, об этом на состоявшейся сегодня пресс-конференции говорил министр финансов РА Артур Арутюнян. По его словам, в результате проверок было выявлено 371,5 млн. драмов необоснованных затрат, а также недостача материальных ценностей и финансовых средств.
Дополнительные суммы, начисленные в государственный бюджет, составили 109,6 млн. драмов, районные бюджеты – 6,8 млн. драмов, подлежащие восстановлению за счет предприятия суммы – 1,8 млн. драмов, суммы, подлежащие реструктуризации - 253,3 млн. драмов. «В результате проверок материалы 8 организаций были направлены в полицию РА, 2 - в Генеральную прокуратуру и 4 - в Следственный комитет», - добавил А. Арутюнян.