Անկարան ԱՄՆ-ից պահանջել Է մատակարարել F-35-երը կամ վերադարձնել դրանց համար վճարված գումարը
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, մեկնաբանելով ամերիկյան F-35 կործանիչ-ռմբակոծիչների գնման հետ կապված իրադրությունը, ԱՄՆ-ից պահանջել Է կամ ավարտել այդ սպառազինության մատակարարումները, կամ վերադարձնել պարտավորագրի շրջանակում դրանց համար արդեն վճարված գումարը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԱյդ մասին Էրդողանը լրագրողներին հայտարարել Է հունվարի 29-ին:
Նա հիշեցրել Է, որ C-400 ռուսական զենիթահրթիռային համակարգերի շուրջ գործարքն ավարտված Է, եւ դրա վերանայումը քննարկման առարկա չԷ Անկարայի համար: Թորքիայի նախագահը հավելել Է, որ եթե ԱՄՆ-ը չփոխի գործելակերպը F-35-երի հարցում, ապա Անկարան կամ կփնտրի կործանիչների մատակարարման այլ աղբյուրներ, կամ ինքը կստեղծի դրանք, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Эрдоган потребовал от США поставить Турции F-35 или вернуть деньги за них
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, комментируя ситуацию с покупкой американских истребителей-бомбардировщиков F-35, потребовал от США либо завершить поставки этого вооружения, либо вернуть Анкаре уже выплаченные в рамках контракта деньги.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 января, АРЦАХПРЕСС: Об этом Эрдоган сказал журналистам в среду. Он напомнил, что сделка по российским зенитным ракетным системам (ЗРС) С-400 завершена, и ее пересмотр не является предметом разговора для Анкары,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Президент добавил, что если США не изменят линию поведения в отношении F-35, то Турция будет либо искать другие источники приобретения истребителей, или произведет их сама.
По его словам, на ипподроме есть разные породы лошадей. В ближайшем будущем большое внимание будет уделено также и приобретению арцахских пород лошадей. Планируется пополнить конюшню такими породами, которые помогут ориентироваться в трудных местах и условиях.