ԱՊՀ-ի, ՇՀԿ-ի և ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարները հունիսին կհանդիպեն Մոսկվայում
Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ), Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) երկրների ռազմական գերատեսչությունների ներկայացուցիչները փետրվարի 4-5-ը Մոսկվայում կքննարկեն այդ պետությունների պաշտպանության նախարարների հունիսյան հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին նշվում է Ռուսաստանի պաշտպանության գերատեսչության հաղորդագրությունում, հայտնում է News.am-ը:
«Ռազմական պատվիրակությունների ղեկավարները կքննարկեն ԱՊՀ մասնակից պետությունների, ՇՀԿ-ի անդամ պետությունների և ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների համատեղ հանդիպմանը վերաբերող հարցեր, որը նախատեսված է 2020-ի հունիս ամսին Մոսկվայում», - ասվում է ՌԴ Պաշտպանության նախարարության հաղորդագրության մեջ:
«Իրենց մասնակցությունը [այս հանդիպմանը] հաստատել են Ադրբեջանի, Հայաստանի, Բելառուսի, Հնդկաստանի, Ղազախստանի, Չինաստանի, Ղրղզստանի, Պակիստանի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի և Ուզբեկստանի պաշտպանական գերատեսչությունների ներկայացուցիչները»,- հավելել են Ռուսաստանի ռազմական գերատեսչությունում:

Министры обороны стран СНГ, ШОС и ОДКБ встретятся в июне в Москве
Представители военных ведомств стран Содружества Независимых Государств (СНГ), Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) и Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) обсудят 4-5 февраля в Москве подготовку июньской встречи глав Минобороны этих государств.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 февраля, АРЦАХПРЕСС: Об этом говорится в сообщении оборонного ведомства России. «Главы военных делегаций обсудят вопросы, связанные с проведением совместного заседания министров обороны государств - участников СНГ, государств - членов ШОС и государств - членов ОДКБ, которое спланировано в июне 2020 года в городе Москве», - сообщили в Минобороны.
«Свое участие [в нынешнем заседании] подтвердили представители оборонных ведомств Азербайджана, Армении, Белоруссии, Индии, Казахстана, Китая, Киргизии, Пакистана, России, Таджикистана и Узбекистана», - добавили в российском военном ведомстве.