ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է 2-րդ զորամիավորում
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը փետրվարի 5-ին ՀՀ այցելել է 2-րդ զորամիավորում: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այցի շրջանակում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկա է գտնվել բարդ եղանակային պայմաններում նոր սերնդի թրթուրավոր ձնագնացների փորձարկման աշխատանքներին և դիտարկել մեքենաների տեխնիկական հնարավորությունները:
Ձնագնացները նախատեսվում են լեռնային և դժվարամատչելի հատվածներում գտնվող մարտական դիրքերի բնականոն կենսագործունեությունը եղանակային բարդ պայմաններում առավել արդյունավետ կազմակերպելու համար:
Այցի ընթացքում Դավիթ Տոնոյանը եղել է նաև ՌՈ կայազորային կարգապահական ստորաբաժանումներից մեկում, ծանոթացել անձնակազմի զորանոցային և կենցաղային պայմաններին, հրամանատարական կազմին խիստ ցուցումներ տվել զինծառայողների շրջանում քրեական ենթամշակույթի դրսևորումներն իսպառ բացառելու, երևույթի հանդեպ հանդուրժողականություն ցուցաբերող սպաներին բացահայտելու և անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկելու վերաբերյալ:

Министр обороны Армении посетил 2-е войсковое соединение
Министр обороны Армении Давид Тоноян 5 февраля посетил 2-ое войсковое соединение. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МО Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 февраля, АРЦАХПРЕСС: В рамках визита глава оборонного ведомства присутствовал на испытательных работах гусеничных снегоходов нового поколения в сложных погодных условиях и рассмотрел технические возможности машин.
Снегоходы предусмотрены для более эффективной организации нормальной жизнедеятельности боевых позиций на горных и труднодоступных участках при сложных погодных условиях. В ходе визита Давид Тоноян побывал также в одном из гарнизонных дисциплинарных подразделений МО, ознакомился с казарменными и бытовыми условиями личного состава, дал командному составу строгие указания относительно полного исключения проявлений неуставных отношений среди военнослужащих, выявления офицеров, проявляющих толерантность к этому явлению, и принятия необходимых мер.