Ստեփանակերտում կկազմակերպվի օտարալեզու երգերի մրցույթ՝ «Աշխարհի երեխաներն ընդդեմ պատերազմի» խորագրով
Փետրվարի 16-ին` ժամը 15։00-ին, Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաժշտական քոլեջի դահլիճում կկայանա «Աշխարհի երեխաներն ընդդեմ պատերազմի» օտարալեզու երգերի մրցույթը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության մշակութային ծրագրերի կառավարիչ Գայանե Հայրապետյանը:
Նրա խոսքով՝ ԱՀ ՄԵՀԶ նախարարության, «Ֆասիլյա» ՍՊԸ-ի և «Վիկտորիա» բարեգործական հիմնադրամի համագործակցությամբ մրցույթն Արցախում կազմակերպվում է արդեն երկրորդ անգամ: «Մրցույթը նախատեսված է 7-22 տարեկանների համար: Հաղթողները հնարավորություն կունենան մասնակցելու մարտի 31-ին Մոսկվայում կայանալիք գալահամերգին»,- ավելացրել է Գ. Հայրապետյանը:

В Степанакерте пройдет конкурс песни на иностранном языке «Дети мира против войны»
15 февраля в 15:00 в Степанакерте в музыкальном колледже имени Саят-Новы состоится конкурс песни на иностранном языке «Дети мира против войны».
СТЕПАНАКЕРТ, 11 февраля, АРЦАХПРЕСС. Об этом корреспонденту Арцахпресс сообщила руководитель по культурным программам Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах Гаянэ Айрапетян. По ее словам, в Арцахе конкурс проводится во второй раз в сотрудничестве с Министерством культуры, по делам молодежи и туризма Республики Ацах, ООО "Фасилия" и благотворительным фондом "Виктория".
«Конкурс проводится для детей в возрасте 7-22 лет. Победители получат возможность участвовать в гала-концерте, который состоится в Москве 31 марта», - добавила Г. Айрапетян. Наш собеседник сообщил, что вход свободный и желающие могут посетить конкурс.