Վիեննայում կայացել է հայ դիվանագետների հավաք
Վիեննայում մեկնարկել է Եվրոպայում և միջազգային ու տարածաշրջանային կազմակերպություններում հավատարմագրված ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հավաքը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը:
«Քննարկման օրակարգում են Հայաստանի արտաքին քաղաքականության և տարածաշրջանային ու միջազգային հրատապության հարցեր»,-նշում է Նաղդալյանը:
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը փետրվարի 10-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Վիեննա՝ մասնակցելու և ելույթով հանդես գալու նաև Միջուկային անվտանգության հարցերով միջազգային նախարարական համաժողովին:

В Вене проходит встреча армянских дипломатов
В Вене стартовала встреча руководителей дипломатических представительств Армении, аккредитованных в Европе и в международных и региональных организациях.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 февраля, АРЦАХПРЕСС: “В повестке обсуждения - вопросы внешней политики Армении, региональной и международной актуальности”, - отметила Нагдалян. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 10 февраля с рабочим визитом выехал в Вену для участия на Международной министерской конференции по ядерной безопасности. На конференции он выступит с речью.