Զոհված 2 զինծառայողներն էլ մահացել են գլխի շրջանում հրազենային վնասվածքից
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2020թ. փետրվարի 12-ին՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, մարտական հերթապահության ընդգրկված պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Տիգրան Մանվելի Մանվելյանի գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք ստանալու և զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին մահանալու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու համար:
2020թ. փետրվարի 12-ին՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, մարտական հերթապահության ընդգրկված պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Տիգրան Հուսիկի Մխոյանի գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք ստանալու և զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին մահանալու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննություն ապահովելու համար:

Двое военнослужащих, погибших в Арцахе, скончались от огнестрельных ранений в голову
В связи с гибелью 12 февраля 2 военнослужащих в Арцахе возбуждены уголовные дела по признакам части 1 статьи 110 УК Армении (доведение до самоубийства).
СТЕПАНАКЕРТ, 13 февраля, АРЦАХПРЕСС: Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении. По факту получения огнестрельного ранения в голову военнослужащего срочной службы, рядового Тиграна Манвеловича Манвеляна, скончавшегося по дороге в военный госпиталь, который произошел 12 февраля 2020 г. около 11: 30 на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части, во втором гарнизонном следственном отделе Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело.
Ведется следствие. Предпринимаются необходимые следственные и другие процессуальные действия для обеспечения всестороннего, полного и объективного расследования. По факту получения огнестрельного ранения в голову военнослужащего срочной службы, младшего сержанта Тиграна Усиковича Мхояна, скончавшегося по дороге в военный госпиталь, который произошел 12 февраля 2020 г. около 11: 30 на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части, во втором гарнизонном следственном отделе Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело.