Պայմանագրային զինծառայող է զոհվել
Արցախի պաշտպանության բանակի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, փետրվարի 14-ի ժամը 19:00-ի սահմանում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1997թ. ծնված Հայկ Ներսեսի Ասրյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Today at around 7 p.m. contractual serviceman of the Defense Army of the Republic of Artsakh Hayk Asryan (born in 1997) received a fatal firearm injury in unknown circumstances in the maintenance station of one of the military units of the Defense Army stationed in the eastern direction, as reported the news service of the Ministry of Defense of the Republic of Artsakh.
Artsakh Defense Army serviceman receives fatal firearm injury
STEPANAKERT, FEBRUARY 14, ARTSAKHPRESS: Investigation is underway to clarify the details of the incident. The Ministry of Defense of the Republic of Artsakh shares the heavy sorrow over the loss and expresses its condolences to the deceased serviceman’s family, relatives and fellow servicemen.