Ամերիկացիների ավելի քան 60 տոկոսը կարծում է, որ Թրամփը կվերընտրվի երկրորդ ժամկետով
ԱՄՆ քաղաքացիների ավելի քան 60 տոկոսը կարծում է, որ գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփը կվերընտրվի երկրորդ ժամկետով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Tert.am-ի փոխանցմամբ, այդ մասին վկայում են սոցհարցման արդյունքները, որն անցկացրել է ամերիկյան CBS հեռուստաալիքը:
Հարցվածների 65 տոկոսը վստահ է, որ Թրամփը  «վստահաբար» կամ «ըստ երևույթին» կրկին հաղթական կտանի ընտրություններում: 35%-ը կարծում է, որ նա «հազիվ թե» կամ «հաստատ չի» կարողանա հաղթել նախագահական ընտրությունները:
ԱՄՆ-ի Հանրապետական կուսակցության կողմնակիցների 90 տոկոսը վստահ է նախագահական ընտրություններում Թրամփի հաղթանակին, դեմոկրատների ավելի քան մեկ երրորդը նույնպես այդպես է կարծում:

Большинство американцев уверены, что Трамп снова будет президентом
Выборы кандидатов на пост президента США от демократической партии вновь оказались в центре скандала. На этот раз в штате Невада, где проходили кокусы.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 февраля, АРЦАХПРЕСС: После подсчета 50% голосов партийных активистов выкладки перестали обновляться. Один из кандидатов — Пит Буттиджич призвал в срочном порядке внести ясность, как же распределились голоса, сообщает «Россия 24». Ранее скандал с подсчетом голосов по итогам кокусов был в штате Айова. Между тем, более 60% американцев считают, что президент у них не сменится и в ноябре вновь изберут своим главой Дональда Трампа. Данные опросов привели на телеканале CBS. При этом уверенность в победе своего кандидата сохраняет более 90% республиканцев.