«Մաքուր Արցախ» չելլենջ-մրցույթի առաջին փուլի ամփոփումը տեղի կունենա մարտի մեկին. հայտնի է հաղթող թիմը
Մարտի 1-ին՝ ժամը 18։00-ին, Ստեփանակերտի Մշակույթի և երիտասարդության պալատում տեղի կունենա ««Որոշում» քաղաքացիական նախաձեռնություն» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Մաքուր Արցախ» չելլենջ-մրցույթի առաջին փուլի ամփոփումն ու թիմերի պարգևատրման արարողությունը. այն կուղեկցվի համերգային ծրագրով։
«Մաքուր  Արցախ»  չելլենջ-մրցույթի  առաջին փուլի ամփոփումը  տեղի  կունենա  մարտի   մեկին.  հայտնի  է   հաղթող  թիմը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ««Որոշում» քաղաքացիական նախաձեռնություն» հասարակական կազմակերպության խորհրդի նախագահ Սևակ Հակոբյանը:
Նրա խոսքով՝ չելլենջ-մրցույթին մասնակցել է 23 թիմ՝ հանրապետության տարբեր համայնքներից:
«Ըստ մրցույթի կանոնների՝ առաջին մրցանակային տեղը հավանումների քանակով գրավել է Մարտունու շրջանի Նոր շենի համայնքը, երկրորդ տեղը կորոշվի վիճակահանության կարգով, իսկ երրորդը՝ կընտրի հանձնաժողովը: Ծրագիրը հավանության է արժանացել 9 անձի կողմից, ովքեր էլ իրենց կողմից մրցանակներ են հանձնելու հաղթող թիմերին: Այս մրցույթը շարունակություն է ունենալու, որովհետև ստանում ենք շատ դրական արձագանքներ»,- մասնավորապես ասել է Ս. Հակոբյանը:

Подведение итогов первого тура конкурса «Чистый Арцах», который состоится 1 марта: победившая команда известна
1 марта в 18:00 в Степанакертском Дворце культуры и молодежи состоится первый тур конкурса «Чистый Арцах», организованного НПО Гражданская инициатива «Решение», а также награждение команд. Мероприятие будет сопровождаться концертной программой.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 ФЕВРАЛЯ, АРЦАХПРЕСС. Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» заявил председатель правления НПО Гражданская инициатива «Решение» Севак Акопян. По его словам, в соревнованиях приняло участие 23 команды из разных населенных пунктов республики. «Согласно правилам конкурса, первое место большинством голосов заняло село Нор Шена Мартунинского района, команду, занявшую второе место определит лотерея, а третье - выберет комиссия. Программу одобрили 9 человек, которые будут вручать призы командам-победителям. Конкурс будет иметь продолжение, так как мы получаем много положительных отзывов», - сказал С. Акопян.