Չինաստանում կորոնավիրուսի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 2715-ի
Չինաստանում կորոնավիրուսով վարակման հաստատված դեպքերի թիվը գերազանցել է 78 հազարը, ավելի քան 29 հազարը բուժվել և դուրս է գրվել հիվանդանոցներից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին ասված է Չինաստանի առողջապահության պետական կոմիտեի հաղորդագրության մեջ, փոխանցում է tert.am-ը:
31 նահանգներից վերջին տվյալների համաձայն՝ գրանցվել է վարակման 78 064 հաստատված դեպք, հիվանդանոցներից դուրս է գրվել 29 745 մարդ, իսկ մահացածների ընդհանուր թիվը հասել է 2715-ի:
Վերջին մեկ օրվա ընթացքում Հուբեյ նահանգում գրանցվել է 401 նոր դեպք, 52 մարդ մահացել է:
Չինաստանի սահմաններից դուրս կորոնավիրուսով վարակված մարդկանց թիվը հասել է 2459-ի: Նշվում է, որ այս պահի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակումներ են գրանցվել աշխարհի 33 երկրներում: Ընդհանուր առմամբ, մահերի թիվը կազմում է 34, որից 11-ը գրանցվել է վերջին 1 օրում:
Ամբողջ աշխարհում  մարդիկ խուճապի են մատնվել սրընթաց տարածվող մահացու կորոնավիրուսի պատճառով: Հիվանդների ու զոհերի թիվն օրեցօր ավելանում է, իսկ վարակման դեպքեր են արձանագրվել նաև Չինաստանից դուրս մի շարք երկրներում, ինչը հանգեցրել է համաշխարհային խուճապի:

В Китае число жертв коронавируса достигло 2715 человек
Число подтвержденных случаев заражения коронавирусом в материковом Китае превысило 78 тысяч человек, более 29 тысяч излечились и выписались из больниц, следует из сообщения государственного комитета по здравоохранению.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 февраля, АРЦАХПРЕСС: Согласно последним данным из 31 провинции, зафиксированы 78 064 подтвержденных случая заражения, из больниц были выписаны всего 29 745 человек, а общее число скончавшихся достигло 2715 человек.
За последние сутки в провинции Хубэй зарегистрирован 401 новый случай, 52 человека скончались.
Власти Китая 31 декабря 2019 года проинформировали Всемирную организацию здравоохранения о вспышке неизвестной пневмонии в городе Ухань в центральной части страны (провинция Хубэй).
Специалисты установили возбудителя болезни - это новый коронавирус. ВОЗ признала вспышку чрезвычайной ситуацией международного значения и дала заболеванию официальное название – COVID-19.