Արսեն Թորոսյանը Վրաստանի գործընկերոջ հետ քննարկել է կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակը
Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը Վրաստանի առողջապահության նախարար Եկատերինա Տիկարաձեի հետ քննարկել է Վրաստանում կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Նախարարի հավաստմամբ` կորոնավիրուսով ախտորոշված պացիենտի հետ շփված 4 անձինք հետազոտվել են, և նրանց մոտ չի հայտնաբերվել վարակը: Նրանք 14 օր կմնան մեկուսացման մեջ»,-նշել է Արսեն Թորոսյանը:
Վրաստանում հաստատվել է նոր տիպի կորոնավիրուսով՝ Covid-2019-ով վարակվածության առաջին դեպքը։ Այս մասին հայտարարել է երկրի առողջապահության նախարար Եկատերինա Տիկարաձեն։ Վարակվածը Վրաստանի 50-ամյա քաղաքացի է, որը նախօրեին Վրաստան է այցելել Իրանից՝ Ադրբեջանի տարածքով։ Նա անմիջապես տեղափոխվել է Թբիլիսիի ինֆեկցիոն հիվանդանոց:

Арсен Торосян с грузинским коллегой обсудили ситуацию, обусловленную коронавирусом
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян обсудил с министром здравоохранения Грузии Екатериной Тикарадзе ситуацию в Грузии, обусловленную коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 февраля, АРЦАХПРЕСС: Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал министр Арсен Торосян.
“По заверению Екатерины Тикарадзе, 4 человека, контактировавших с пациентом с диагностированным коронавирусом, были обследованы, и у них не выявлена инфекция. Они останутся в изоляции в течение 14 дней”, - отметил Арсен Торосян.
В Грузии подтвержден первый случай заражения коронавирусом нового типа Covid-2019. Об этом заявила министр здравоохранения Екатерина Тикарадзе. Инфицированный - 50-летний гражданин Грузии, который накануне прибыл в Грузию из Ирана через Азербайджан. Он сразу же был доставлен в инфекционную больницу Тбилиси.