Բակո Սահակյանը հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 13-ին հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ուղղությամբ միջգերատեսչական հանձնաժողովի կողմից կատարվող աշխատանքները:
Բակո Սահակյանը  հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նախագահը ներկաների ուշադրությունը հրավիրել է կանխարգելիչ միջոցառումների շարունակական անցկացման եւ հանրապետությունում համաճարակային իրավիճակի նկատմամբ մշտական վերահսկողության կարեւորության վրա:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է նաեւ համապատասխան պետական մարմինների կողմից ընթացիկ իրավիճակի եւ վարակի մասին բնակչությանը պարբերաբար իրազեկելու անհրաժեշտությունը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh’s President chairs consultation on actions to fight novel coronavirus
Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened today an enlarged consultation to discuss the activities being carried out by the Interdepartmental Commission to combat the new coronavirus, the Presidential Office.
STEPANAKERT, MARCH 13, ARTSAKHPRESS: The President drew the attention of the attendees to the importance of consistent conduct of preventive measures and permanent control over the epidemic situation in the republic.
The Head of the State also emphasized the need for regularly informing the population on the current situation and infection by the relevant state bodies.
Artsakh Republic Minister of State Grigory Martirosyan, Security Council Secretary Arshavir Gharamyan and other officials participated in the consultation.