«Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում շինարարություն է, կավելանան նոր պալատներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը  «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում նշել է, որ 3-4 օրում կունենան 40 նոր պալատ:
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 78-ի: Առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել:
ՀՀ կառավարությունը Հայաստանում արտակարգ դրություն հայտարարելու որոշում ընդունեց: Որոշումը կայացվեց գործադիրի մարտի 16-ի նիստում՝ հաշվի առնելով աշխարհում և Հայաստանում նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման և այն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության կողմից պանդեմիա որակվելու հանգամանքը: «Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում 2020 թվականի մարտի 16-ից, ժամը 18:30-ից սկսած մինչև 2020 թվականի ապրիլի 14-ը, ժամը 17:00-ն հայտարարել արտակարգ դրություն»,-նշված է ՀՀ կառավարության որոշման մեջ:

В инфекционной больнице “Норк” идет строительство, прибавятся новые больничные палаты
Строительство модульного приемного отделения ереванской инфекционной больницы “Норк” идет полным ходом.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 марта , АРЦАХПРЕСС: Как передает «Арменпресс», министр здравоохранения Армении Арсен Торосян на своей странице в Facebook отметил, что за 3 - 4 дня в больнице прибавится 40 новых палат.
Число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 78. Первый случай коронавируса в Армении был зафиксирован 1 марта. Гражданин приехал в Армению из Ирана. Он уже выздоровел и выписан из больницы.
Правительство Армении приняло решение об объявлении чрезвычайного положения. Решение было принято на заседании правительства 16 марта с учетом распространения в мире и в Армении коронавируса COVID-19 и того факта, что оно Всемирной организацией здравоохранения было названо пандемией.
“В рамках борьбы против распространения коронавируса в Республике Армения объявлено чрезвычайное положение сроком на один месяц - с 18: 00 16 марта по 09:00 14 апреля”, - говорится в сообщении правительства.