Կորոնավիրուսային վարակի կանխարգելման և հաղթահարման նպատակով ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերելու համար բացված հաշվեհամարին կատարվել է 43 մլն 121 հազար դրամ։
Կորոնավիրուսի կանխարգելման համար բացված հաշվին մեկ օրում փոխանցվել է ավելի քան 43 մլն դրամ գումար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է պարետատունը՝ հղում անելով ՀՀ ֆինանսների նախարարությանը։
«ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ 17.03.2020 թ. գանձապետարանում բացված «Ֆիզիկական անձանց և կազմակերպությունների նվիրաբերությունից պետությանը, կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) կանխարգելման և հաղթահարման ապահովման համար ֆինանսական աջակցություն» 900005001947 հաշվին 18.03.20 թ. ժամը 14:00-ին մուտքերը կազմել են 43 մլն 121 հազար դրամ, ընդհանուր քանակը՝ 218 վճարում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Armenia coronavirus prevention, treatment: Payments to opened account amount to over AMD 43mn in 1 day
43 million 121 thousand AMD has been transferred to the account number which was opened on March 17 to assist Armenia’s healthcare ministry to prevent the spread of the novel coronavirus (COVID-19), the government stated.
STEPANAKERT, MARCH 18, ARTSAKHPRESS: The finance ministry said that as of March 18, at 14:00, the funds transferred to the account comprised 43 million 121 thousand AMD. A total of 218 payments were made to this account.