Համահայկական ուժերի համախմբում ընդդեմ կորոնավիրուսի համաճարակի
Նոր կորոնավիրուսի COVID-19 համաճարակի տարածմամբ, միջազգային հանրությունը համախմբվում է և համապատասխան գործողություններ ձեռնարկում։  Ինչպես քաջ հայտնի է, ճգնաժամերի ընթացքում համայն աշխարհի հայությունը միշտ համախմբվել է մեկ նպատակի շուրջ՝ օգնելու միմյանց և իրենց հայրենիքին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը և առողջապահության նախարարությունը քաղաքացիներին պարբերաբար թարմացվող տեղեկատվություն է տրամադրում  ինչպես ներկայիս իրավիճակի, այնպես  էլ վարակի տարածման հետագա աճը կանխելու համար անհրաժեշտ քայլերի մասին։
Մեր բուժաշխատողները ևս, վտանգելով սեփական կյանքը, անձնվիրաբար  և ջանասիրաբար աշխատում են պացիենտներին օգնելու և վարակի հետագա տարածումը կանխելու նպատակով։
Վարակի էքսպոնենտալ աճի հնարավորությամբ պայմանավորված՝ առողջապահության ոլորտին անհրաժեշտ  է համայն հայության աջակցությունը։ Այդ իսկ պատճառով, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը ստացված նվիրատվությունները կհամախմբի և այս նախաձեռնության ընթացքում հավաքագրված ամբողջ գումարը կուղղի առողջապահության ոլորտին անհրաժեշտ բժշկական պարագաների տրամադրմանը, ինչպես նաև այն ընտանիքներին, որոնք ստեղծված իրավիճակին դիմակայելու կարիք ունեն։

Global mobilization of Armenian resources against the COVID-19 pandemic
The current pandemic of COVID-19 has caused a global call to action and cooperation. In times of crisis Armenians around the word have always come together to help each other and their homeland.
STEPANAKERT, MARCH 18, ARTSAKHPRESS: The Government of Armenia and the Ministry of Health have kept our citizens informed of not only the current situation through regular updates but the steps required to prevent further escalation in the spread of the virus. Our healthcare professionals have selflessly put their own lives at risk to help those in need and worked diligently to stem the spread of this virus. The potential for an exponential increase, the healthcare sector needs all the support we, as Armenians, can provide.
For this reason, the Hayastan All Armenian Fund is currently consolidating support from Armenians around the world in the form of donations to this critical cause. All funds collected through this initiative will be used to provide urgently required medical supplies to the Healthcare Sector and families who need help to weather this storm.
Follow the link to the online crowdfunding campaign https://www.himnadram.org/en/global-mobilization-of-armenian-resources-against-the-covig-19-pandemic