ՀՀ-ում կորոնավիրուսի կանխարգելման համար բացված հաշվին փոխանցվել է 100 միլիոն դրամ
Հայաստանում կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելելու աշխատանքներին աջակցելու նպատակով բացված հաշվեհամարին  փոխանցվել է 100 միլիոն դրամ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
«ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ 17.03.2020թ. գանձապետարանում բացված «Ֆիզիկական անձանց և կազմակերպությունների նվիրաբերությունից պետությանը, կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) կանխարգելման և հաղթահարման ապահովման համար ֆինանսական աջակցություն» 900005001947 հաշվին 19.03.20թ. ժամը 14:30-ին մուտքերը կազմել են 100 մլն դրամ, ընդհանուր քանակը 650 վճարում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

На счет, открытый для борьбы по предотвращению коронавируса в Армении, перечислено 100 млн драмов
На расчетный счет, открытый для содействия работам по предотвращению распространения коронавируса в Армении, уже перечислено 100 млн драмов.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 марта , АРЦАХПРЕСС: Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба правительства Армении. “ Министерство финансов Армении сообщает, что поступления на счет 900005001947, открывшийся в казначействе 17.03.2020 г. для оказания финансового содействия борьбе по предотвращения и преодолению коронавирусной инфекции COVID-19, по состоянию на 14:30 19.03.2020 г. составили 100 млн 121 тыс. драмов, общее количество поступлений - 650”, - говорится в сообщении правительства Армении.