ՌԴ-ն դադարեցնում է ավիահաղորդակցությունը մյուս երկրների հետ
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունը հրահանգել է Դաշնային օդային տրանսպորտի գործակալությանը 2020 թվականի մարտի 27-ից դադարեցնել կանոնավոր և չարտերային չվերթները, բացառությամբ ռուսների տարհանման համար նախատեսված թռիչքների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Մարտի 27-ից դադարեցնել բոլոր կանոնավոր և չարտերային չվերթները, բացառությամբ դեպքերի, երբ անհրժեշտ է ՌԴ քաղաքացիներին օտարերկրյա պետություններից տարհանել։ Չվերթներ կիրականացվեն նաև կառավաության որոշումների դեպքում, եթե դրանց անհրժեշտությունը լինի»,- Panorama.am-ի փոխանցմամբ՝ ասված է հրամանում։
ՌԴ տրանսպորտի և արտաքին գործերի նախարարությունները կստեղծեն պլան ՝ քաղաքացիներին արտասահմանից տարհանելու համար։ ՌԴ քաղաքացիների տեղափոխումը  կիրականացվի պաշտպանության նախարարության և քաղաքացիական ավիաընկերությունների ինքնաթիռներով։
Կառավարությունը տրանսպորտի նախարարությանը և դաշնային օդային տրանսպորտի գործակալությանը հանձնարարել է մարտի 26-ից օդանավակայաններում կազմակերպել ՌԴ ժամանող քաղաքացիների հետազոտություն, եթե նրանք գալիս են երկրներից, որտեղ գրանցվել է կորոնավիրուսային վարակի դեպք։

Россия прекратит авиасообщение с другими странами
Россия с 27 марта прекратит регулярное и чартерное международное авиасообщение за исключением полетов, связанных с вызовом россиян из стран с широким распространением коронавируса. Как сообщает пресс-служба правительства, такое решение принято по итогам заседания президиума Координационного совета при правительстве по борьбе с распространением коронавируса.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 марта , АРЦАХПРЕСС: "Росавиации обеспечить прекращение с 00:00 27 марта 2020 года регулярного и чартерного авиасообщения, осуществляемого из российских аэропортов в аэропорты иностранных государств и в обратном направлении, за исключением полетов, связанных с вывозом российских граждан на территорию РФ из иностранных государств в связи с распространением новой коронавирусной инфекции, а также полетов, осуществляемых по отдельным решениям правительства РФ", - говорится в поручении по итогам заседания.