Ցանկանում եմ տեսնել բարեկարգ, բարգավաճ և բարեկեցիկ հայրենիք. Արայիկ Հարությունյան
Ստեփանակերտի 1/22 ընտրատարածքում այսօր՝ մարտի 31-ին՝ ժամը՝ 11:00-ին, իր քաղաքացիական պարտքն է կատարել «Ազատ հայրենիք» կուսակցության կողմից առաջադրված ԱՀ նախագահի թեկնածու Արայիկ Հարությունյանը՝ կնոջ և դստեր հետ:
Ցանկանում եմ տեսնել   բարեկարգ, բարգավաճ   և  բարեկեցիկ  հայրենիք. Արայիկ  Հարությունյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ քվեարկությունից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում Ա. Հարությունյանն ասել է, որ քվեարկել է՝ հանուն Արցախի ապագայի, համերաշխության, խաղաղության և առողջության:
Նախագահի թեկնածուն ցանկանում է տեսնել բարեկարգ, բարգավաճ և բարեկեցիկ հայրենիք:
«Շատ լավ եմ գնահատում ընտրությունների ընթացքը: Ակտիվությունը կա քաղաքացիների կողմից, և սա Արցախի քաղաքացիների բարձր գիտակցության աստիճանի հերթական հիմնավորումն է, որի համար շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր քաղաքացիներին»,- ասել է Ա. Հարությունյանը:
Խոսելով աշխարհում տարածված Նոր կորոնավիրուսի մասին՝ ԱՀ նախագահի թեկնածուն նշել է, որ այսօր ավելի մեծ մարտահրավերներ  են սպասվում, և պետք է միավորվել ազգովի՝ դիմակայելու ոչ միայն համաճարակին, այլև սպասվող տնտեսական աղետին: Դրա համար Արցախում պետք է ունենալ լեգիտիմ իշխանություն, որը, Հայաստանի իշխանությունների հետ համատեղ, կարողանալու է իրականացնել այն կարևոր առաքելությունը, որ սպասվում է մեզ:
«Համոզված եմ, որ մեր բոլոր քաղաքական ուժերի վճռականությունն այնքան բարձր է լինելու երկրի ապագայի նկատմամբ, որ մենք ունենալու ենք ավելի համախմբված Արցախ: ԱՀ նախագահի բոլոր թեկնածուներն էլ ինձ համար հարազատ են և գրեթե բոլորի հետ ունեմ անցած ճանապարհ: Ճանաչելով նրանցից յուրաքանչյուրին՝ համոզված եմ, որ վաղը լինելու ենք միասնական: Հայաստանի իշխանությունների կողմից բոլորն էլ ունեն աջակցություն: Արցախում ինձ բոլորն էլ բարեկամ են, և պատրաստ եմ բոլոր թեկնածուների հետ համագործակցել»,- մասնավորապես ավելացրել է Ա. Հարությունյանը:

Я хотел бы видеть нашу Родину процветающей, состоявшейся. Араик Арутюнян
Араик Арутюнян, кандидат в президенты Республики Арцах, выдвинутый партией «Азат Айреник», вместе со своей женой и дочерью исполнил свой гражданский долг в 1/22 избирательном округе Степанакерта 31 марта в 11:00.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 марта, АРЦАХПРЕСС. Как передает корреспондент Арцахпресс, в интервью журналистам после голосования Арутюнян сказал, что проголосовал за будущее Арцаха, солидарность, мир и здоровье.
Кандидат в президенты хочет видеть процветающую, и состоявшуюся Родину. «Я положительно оцениваю процесс выборов. Наблюдается активность граждан, и это еще одно доказательство высокого уровня сознания жителей Арцаха, за что я благодарю всех граждан», - сказал А. Арутюнян.
Говоря о распространении нового коронавируса по всему миру, кандидат в президенты Арцаха отметил, что сегодня перед всеми стоит важная задача, которая должна объединить всю страну, чтобы противостоять не только эпидемии, но и грядущей экономической катастрофе. Вот почему нам необходимо законное правительство в Арцахе, которое вместе с властями Армении сможет выполнить важную миссию, которая нас ожидает. «Я убежден, что решимость всех наших политических сил будет настолько высока для будущего страны, что Арцах станет еще сплоченнее. Все кандидаты в президенты Арцаха мне близки, и со многими я прошел определенный путь. Зная каждого из них, я убежден, что завтра мы будем едины.У всех есть поддержка армянских властей. Каждый в Арцахе близок мне, и я готов сотрудничать со всеми кандидатами», - добавил А. Арутюнян.