Փորձում ենք խուսափել հնարավոր կուտակումներից. Ստեփանակերտի 1/24 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ
Ստեփանակերտի Թամարա Քամալյանի անվան պետական բժշկական քոլեջում տեղակայված 1/24 ընտրատեղամասում ժամը 12:30-ի դրությամբ քվեարկել է 450 ընտրող:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Նորա Թամրազյանը:
Նրա խոսքով՝ ընդհանուր առմամբ, ընտրատեղամասում գրանցված է 1210 ընտրող, իսկ լրացուցիչ ցուցակում ևս 19 ընտրող: «Պետք է նշեմ, որ ընտրատեղամասում նկատվում է ընտրողների ակտիվ հոսք: Իհարկե, կուտակումներ լինում են, սակայն փորձում ենք խուսափել և մեր ընտրողներին էլ կոչ ենք անում ըմբռնումով մոտենալ ստեղծված իրավիճակին: Քաղաքացիները գիտակցում են, որ առկա պայմաններում պետք է հետևել անվտանգության կանոններին, որպեսզի ապահով պայմաններում իրացնեն իրենց ընտրական իրավունքը: Համոզված եմ՝ ընտրություններին ակտիվություն կլինի օրվա ընթացքում ևս»- ավելացրել է Ն. Թամրազյանը:

Мы стараемся избегать возможных скоплений избирателей. Председатель избирательного участка 1/24 г. Степанакерта
По состоянию на 12:30, 450 избирателей проголосовали на 1/24 избирательном участке в государственном медицинском колледже имени Тамары Камалян в Степанакерте.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 марта, АРЦАХПРЕСС. Об этом корреспонденту Арцахпресс сообщила председатель избирательного участка Нора Тамразян. По еге словам, всего на избирательном участке 1210 избирателей и 19 в дополнительном списке.
«Должна отметить, что на избирательном участке наблюдается активный поток избирателей. Конечно, бывает скопление народа, но мы призываем наших избирателей подходить к ситуации с пониманием. Граждане осознают необходимость соблюдения правил безопасности для реализации своего права голоса в безопасных условиях. Уверена, что выборы будут проходить активно в течение дня", - добавила Н. Тамразян.