Ասկերանում կառուցվող բնակելի շենքերը նախատեսվում է շահագործման հանձնել նոյեմբերին. պատասխանատու
Արցախի ներդրումային հիմնադրամի միջոցներով Ասկերան քաղաքում շարունակվում են երեք հինգհարկանի բնակելի շենքերի կառուցման աշխատանքները:
Ասկերանում    կառուցվող    բնակելի   շենքերը    նախատեսվում  է  շահագործման  հանձնել    նոյեմբերին. պատասխանատու
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Ասկերանի շրջվարչակազմի աշխատակազմի քաղաքաշինության, ճարտարապետության և վերաբնակեցման բաժնի պետ Ալբերտ Ավանեսյանը:
Նրա խոսքով՝ շինարարությունը մեկնարկել է 2019 թվականին:
Խոսելով իրականացրած աշխատանքների մասին՝ Ա. Ավանեսյանը տեղեկացրել է, որ ներկայումս ընթանում է առաջին շենքի երրորդ, երկրորդ շենքի հինգերորդ հարկերի պատերի շարվածքի և երրորդ շենքի երկրորդ հարկի սյուների ամրանակմախքների տեղադրման աշխատանքները:
«Շենքերը կունենան մեկ, երկու, երք և չորս սենյականոց 32 բնակարաններ: Բնակարանների միասը տրամադրվելու է բազմազավակ և զոհված զինծառայողների ընտանիքներին, իսկ մյուս մասը՝ հիփոթեքային վարկավորմամբ: Շենքերն ապահովված են լինելու բոլոր հարմարություններով. երեք շենքերից երկուսն ունեն նկուղային հարկեր, որոնք նախատեսած են նաև մյուս շենքի բնակիչների համար: Նկուղները լինելու են ժամանակակից չափանիշենրին համապատասխան»,- ավելացրել է մեր զրուցակիցը՝ նշելով, որ շենքերը նախատեսվում է շահագործման հանձնել 2020 թվականի նոյեմբերին:

Three multi-apartment buildings being built in Askeran to be put into operation in November
With the funding from the Artsakh Investment Fund, the construction works of three five-story residential buildings in Askeran are underway.
STEPANAKERT, APRIL 10, ARTSAKHPRESS:  Albert Avanesyan, Head of the Urban Planning, Architecture and Resettlement Department of the Askeran Regional Administration, told “Artsakhpress”.
According to him, the construction started in 2019.
“The newly built buildings will be in line with modern requirements.  There will be about 32 apartments: two-room, three-room and four-room.
Some of the apartments will be provided to large families and the families of deceased servicemen, and the rest of the apartments will be received with help of mortgage loans. The newly built buildings will be in line with modern requirements. Two of the three buildings have basement floors, which are also designed for residents of the other buildings. The basements will be in accordance with modern standards, «he said, noting that the buildings are scheduled to be  put into operation in November 2020.