Ադրբեջանը մեկ շաբաթում Արցախի ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1200 կրակոց
Ապրիլի 26-ից մայիսի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 170 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց:
Ադրբեջանը մեկ շաբաթում Արցախի ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1200  կրակոց
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ բացի վերոնշյալ խախտումներից, ապրիլի 29-ին՝ ժամը 15:00-ի և 17:25-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան (Մարտունի) հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետեր /8 արկ/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Azerbaijan violated the ceasefire more than 170 times from April 26 to May 2 and fired around 1200 shots from various caliber small arms at Artsakh servicemen, Artsakh’s defense ministry said.
Azerbaijan violated ceasefire over 170 times in passing week
STEPANAKERT, MAY 2, ARTSAKHPRESS:  In addition to the abovementioned violations, the Azerbaijani military also fired eight 60mm mortar shells at Artsakh military positions in Martuni in between 15:00 – 17:25 on April 29.
But the Defense Army's vanguard units took actions in response in order to suppress the adversary's offensive activity, and they continue to confidently carry out the combat task set before them.