Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Դավիթ Տոնոյանն այցելել է «Եռաբլուր»
Երկրապահի օրվա և Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, ԵԿՄ վարչության նախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը մայիսի 8-ին այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել իրենց կյանքը Հայաստանի և Արցախի անկախության ու ազատության համար զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։

On the occasion of the 28th anniversary of the Liberation of Shushi and Yerkrapah Day, Armenian Minister of Defense Davit Tonoyan visited on May 8 the Yerablur military cemetery in Yerevan to honor the soldiers who sacrificed their lives for the independence and freedom of Armenia and Artsakh, defense ministry spokesperson Shushan Stepanyan said on social media.
Armenia defense minister visits Yerablur Military Pantheon
STEPANAKERT, MAY 8, ARTSAKHPRESS: He was accompanied by Sasun Mikaelyan, Chairman of the Yerkrapah Voluntary Union and MP of the majority My Step faction of the National Assembly, and Andranik Kocharyan, another MP of My Step.