Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Դավիթ Տոնոյանն այցելել է «Եռաբլուր»
Երկրապահի օրվա և Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, ԵԿՄ վարչության նախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը մայիսի 8-ին այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել իրենց կյանքը Հայաստանի և Արցախի անկախության ու ազատության համար զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։

В связи с 28-ой годовщиной освобождения Шуши Давид Тоноян посетил пантеон “Ераблур”
СТЕПАНАКЕРТ, 8 мая, АРЦАХПРЕСС: В связи с днем Еркрапа и 28-ой годовщиной освобождения Шуши министр обороны Армении Давид Тоноян, председатель постоянной комиссии Национального собрания Армении по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян, председатель правления СДЕ, депутат Национального собрания Армении Сасун Микаелян 8 мая посетили воинский пантеон “Ераблур”, воздали дань памяти сынам армянского народа, отдавшим свои жизни за независимость и свободу Армении и Арцаха.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь МО Армении Шушан Степанян.