Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 230 նոր դեպք․ վարակվածների ընդհանուր թիվը 5271 է
Հայաստանում մայիսի 20-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ նոր կորոնավիրուսով վարակվելու 230 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների եւ վերահսկման եւ կանխարգելման ազգային կենտրոնը:
Ընդհանուր առմամբ՝ մայիսի 20-ին հաստատվել է կորոնավիրուսի 5271 դեպք:
Ընդհանուր թեստերի թիվը կազմում է 44071 (վերջին մեկ օրում՝ 1030): Փաստացի այս պահին բուժվում է 2758 անձ (մեկ օրում նվազել է 30-ով):
Վերջին տվյալներով ապաքինվել է 2419 անձ (վերջին մեկ օրում՝ 255 մարդ), 67 պացիենտ մահացել է (ավելացել է 3-ով):
Եվս 2 քաղաքացի, ում մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշված եղել, մահացել են այլ հիվանդություններից: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 27 է:

Уже 5271: В Армении за сутки зарегистрировано 230 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 20 мая, АРЦАХПРЕСС: Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 20 мая в стране зарегистрирован 5271 инфицированный коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 2758 лиц (за день их число уменьшилось на 30). Выздоровели 2419 человек (255 за последние сутки), скончались 67 пациентов (3 за последние сутки). Еще 2 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 27. Таким образом, общее число смертей достигло 94.