Որոտանում նոր մանկապարտեզ է կառուցվում
ԱՀ կառավարության ֆինանսավորմամբ Քաշաթաղի շրջանի Որոտան համայնքում կառուցվում է նոր մանկապարտեզի երկհարկանի շենք:
Որոտանում   նոր  մանկապարտեզ  է  կառուցվում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս   մասին   «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրուցյում  ասել է   համայնքի   ղեկավար    Վրույր  Ասրյանը՝  նշելով, որ  շինաշխատանքները   մեկնարկել   են    2019  թվականի   աշնանը:
«Շենքը       լինելու  է  ժամանակակից     չափանիշներին  համապատասխան:  Նախակրթարանի   բակում    նախատեսված   է  կառուցել    խաղահրապարակներ, որոնք կունենան  նաև  կանաչ  տարածք: Մանկապարտեզը   նախատեսված  է  100  երեխայի  համար: Որոտանում     նոր   մանկապարտեզ  ունենալը  կթեթևացնի   ծնողների   հոգսերը, ինչպես  նաև    հետաքրքիր   ու    բարեկեցիկ    կդառնա  երեխաների  առօրյան: Նախակրթարանը նաև նոր  աշխատատեղեր կապահովի համայնքի  համար։ Ի  դեպ,  համայնքում    նախադպրոցական  տարիքի  120  երեխա  կա»,-մասնավորապես  ասել  է   Վ. Ասրյանը:

В селе Воротан строится новый детский сад
При поддержке правительства Республики Арцах в селе Воротан Кашатагского района строится новое двухэтажное здание детского сада.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 мая, АРЦАХПРЕСС. Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» заявил глава общины Вруйр Асрян, отметив, что строительные работы начались осенью 2019 года. «Здание будет соответствовать современным стандартам. Во дворе дошкольного учреждения планируется построить детские площадки, где также будет зеленая зона.
Детский сад рассчитан на 100 детей. Наличие нового детского сада в Воротане уменьшит заботы родителей, а также сделает повседневную жизнь детей интересной и процветающей. Дошкольное учреждение также предоставит новые рабочие места. Кстати, в общине 120 дошкольников », - сказал В. Асрян.