Միխայիլ Միշուստինը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ
ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից։
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության և անձամբ իմ անունից հղում եմ անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Կցանկանայի առանձնահատուկ ընդգծել այն մշտական ուշադրությունը, որը Դուք ցուցաբերում եք ռուս-հայկական բարեկամական, գործընկերային և դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ: Կառավարության գծով ընդունվում են արդյունավետ որոշումներ, որոնք ուղղված են առևտրի, տնտեսական և ներդրումային ոլորտներում համագործակցության զարգացմանը, ստեղծվում են պայմաններ գիտատեխնիկական, հումանիտար և այլ բնագավառներում նոր համատեղ նախագծերի իրականացման համար:
Կարևոր նշանակություն ունի նաև Ռուսաստանի և Հայաստանի սերտ համագործակցությունը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք լիովին բացահայտել տնտեսական ինտեգրման մեծ ներուժը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն, բարգավաճում և հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ»,-նշված է ուղերձում։

Russian Prime Minister Mikhail Mishustin sent a congratulatory letter to Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan on birthday, the Armenian PM’s Office stated.
Russian PM congratulates Armenian counterpart on birthday
STEPANAKERT, JUNE 1, ARTSAKHPRESS:The message reads:
“Dear Nikol Vovayevich,
On behalf of the Government of the Russian Federation and myself, I extend sincere congratulations on your birthday.
I would like to appreciate the constant attention you show to the strengthening of Russian-Armenian allied ties of friendship and close partnership. Effective decisions are made at a government level aimed at developing cooperation in trade, economic and investment spheres, facilitating the implementation of new joint scientific, technical and humanitarian projects.
What is important is the close cooperation between Russia and Armenia in the framework of the Eurasian Economic Union. I am convinced that through joint efforts we will be able to tap the great potential of economic integration.
Dear Nikol Vovayevich, I wish you robust health, wellbeing and every success in your responsible state activities.”