Ատելության մթնոլորտը խլեց ևս մեկ կյանք․ Կարո Փայլանը քրդական երաժշտության պատճառով սպանության մասին
Թուրքիայի քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցությունից (HDP-ԺԴԿ) ընտրված հայ պատգամավոր Կարո Փայլանն անդրադարձել է քրդական երաժշտություն լսելու համար Թուրքիայում 20-ամյա երիտասարդի սպանությանը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է Panorama.am-ը:
«Ատելության մթնոլորտը ևս մեկ կյանք խլեց։ Բարըշ Չաքանը սպանվեց ռասիստական սպանությամբ, քանի որ նա քրդական երգ էր լսել։ Իշխանությունն է պատասխանատու ատելության հանցագործությունների համար՝ իր իրականացրած ատելության քաղաքականությամբ։ ԱՄՆ-ում ռասիզմի մասին խոսելով՝ երկրում ռասիզմը չտեսնելն ուղղակի երեսպաշտություն է»,- գրել է Կարո Փայլանը։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 31-ին Անկարայում 20-ամյա երիտասարդը սպանվել էր՝ ավտոմեքենայում քրդական երաժշտություն լսելու պատճառով։
Նշվում է, որ 3 հանցագործ դանակով հարվածել են երիտասարդի սրտին։  Դեպքի առնչությամբ Անկարայի հանրապետական դատախազությունը հետաքննություն է սկսել։ Հանցագործները ձերբակալել են։

«Атмосфера ненависти отняла еще одну жизнь». Каро Пайлан об убийстве 20-летнего парня в Анкаре
Каро Пайлан (Garo Paylan) – депутат-армянин Великого национального собрания (парламента) Турции от прокурдской Демократической партии народов – коснулся убийства 20-летнего парня в Анкаре.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 июня, АРЦАХПРЕСС: 31 мая в турецкой столице Анкаре был убит 20-летний курдский парень. Барыш Чакан был ранен в сердце за то, что слушал курдскую музыку. Чакан скончался на месте. Трое нападавших были задержаны.
«Атмосфера ненависти отняла еще одну жизнь. Барыш Чакан стал жертвой расистского убийства, поскольку он слушал курдскую музыку. Ответственность за преступления на почве ненависти несут власти своей политикой ненависти. Говорить о расизме в Соединенных Штатах, не видя расизма в собственной стране, – просто лицемерие», – написал Каро Пайлан.