ՊՆ-ն նախաձեռնում է նախարարին կից հասարակական խորհրդի անդամների ռոտացիա
ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի գործունեության երկամյա ժամկետը լրանալու կապակցությամբ` ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նախաձեռնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի անդամների ռոտացիա:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Հասարակական խորհրդին անդամակցումն իրականցվում է կամավորության սկզբունքով` ներկայացված հայտի հիման վրա:
Հասարակական խորհրդի կազմում կարող են ընդգրկվել հասարակական կազմակերպությունների, զանգվածային լրատվամիջոցների, ազգային փոքրամասնություններ ներկայացնող կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, փորձագետներ, ինչպես նաև այլ շահագրգիռ անձինք, ովքեր ունեն պաշտպանական ոլորտին առնչվող առնվազն երկու տարվա մասնագիտական փորձառություն:
Հասարակական խորհրդի անդամի հայտը կազմված է  հետևյալ փաստաթղթերից.
դիմում ՀՀ պաշտպանության նախարարին,
ինքնակենսագրություն,
լուսանկար,
միջնորդագիր` առաջադրող կազմակերպության կողմից,
տեղեկանք պաշտպանական ոլորտին առնչվող գործունեության մասին:
Հայտերն ընդունվում են ս.թ. հունիսի 15-ից մինչև հուլիսի 15-ը:
Հայտերն  անհրաժեշտ է ուղարկել էլեկտրոնային տարբերակով` modpress@mil.am հասցեով, կատարելով «Հասարակական խորհրդի անդամի հայտ» նշումը:

Министерство обороны инициирует ротацию членов Общественного совета при министре
В связи с истечением двухлетнего срока деятельности Общественного совета при министре обороны Республики Армения Министерство обороны инициирует ротацию членов Общественного совета.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 июня, АРЦАХПРЕСС: В связи с истечением двухлетнего срока деятельности Общественного совета при министре обороны Республики Армения Министерство обороны инициирует ротацию членов Общественного совета. Как передает Арменпресс, об этом говорится в сообщении Министерства обороны Армении.
“Членство в Общественном совете осуществляется по принципу добровольности на основании представленной заявки.
В состав Общественного совета могут быть включены представители общественных организаций, средств массовой информации, организаций, представляющих национальные меньшинства, эксперты, а также другие заинтересованные лица, имеющие не менее двух лет профессионального опыта в сфере обороны.
Заявка члена Общественного совета состоит из следующих документов:
Заявление на имя министра обороны Республики Армения
Автобиография
Фотография
Ходатайство, выдвинутое организацией
Справка о деятельности, связанной с оборонной сферой.
Заявки принимаются в г. Ереван с 15 июня по 15 июля.
Заявки необходимо отправлять в электронном виде на адрес: modpress@mil.am с указанием “Заявка члена Общественного совета”.
Для получения дополнительной информации звонить по телефону 010 523482”, - говорится в заявлении министерства.