Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 711 նոր դեպք
Հայաստանում հունիսի 24-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 21 717 դեպք, որոնցից 10 797-ն` առողջացած:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ փաստացի բուժում է ստանում 10 404  պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 100 400 թեստավորում:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 711 նոր դեպք և 653 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 386 (ավելացել է ևս 14-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 79, 83, 65, 83, 64, 68, 83  տարեկան տղամարդիկ և 64, 73, 62, 76, 76, 68, 68 տարեկան կանայք։ Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Արձանագրվել է մահվան ևս 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 130 է։
Կառավարությունը հունիսի 12-ին որոշում է կայացրել ՀՀ-ում 2020 թվականի մարտի 16-ին հայտարարված և մինչև հունիսի 13-ը երկարաձգված արտակարգ դրության ժամկետը հունիսի 13-ից՝ ժամը 17:00-ից երկարաձգել ևս 30 օրով՝ մինչև հուլիսի 13-ը՝ ժամը 17:00-ն ներառյալ:

В Армении подтверждено 711 новых случаев COVID-19: выздоровели 653 пациента, 14 летальных исходов
По состоянию на 11:00 24 июня в Армении подтверждено 21 006 случаев COVID-19, 10 144 больных выздоровели.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 июня, АРЦАХПРЕСС:  Как передает Арменпресс, об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 404 пациента. Всего было проведено 100 400 тестов.
Выявлено 711 новых случаев заражения, 653 пациента выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 386 летальных исходов (увеличились на 14). В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 79, 83, 65, 83, 64, 68, 83 лет и женщины 64, 73, 62, 76, 76, 68, 68 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано  еще 4 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 130.