Միայն այլ երկրների հետ Ռուսաստանը կկարողանա պաշտպանել աշխարհը նոր սպառնալիքներից․ Պուտին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-րդ տարեդարձին նվիրված շքերթի ժամանակ այս մասին ասել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Մենք ուրախ ենք ողջունել մեր ընկերներին, հյուրերին տարբեր երկրներից, ովքեր եկել են Մոսկվա՝ հարգանքի տուրք մատուցելու բոլոր նրանց, ովքեր պաշտպանում են խաղաղությունը մոլորակի վրա: Մենք երբեք չենք մոռանա մեր դաշնակիցների ներդրումը Հաղթանակին»,- նշել է Պուտինը։
Նախագահի խոսքով՝ այս ճգնաժամային փուլերում ավելի սուր է զգացվում ամենամեծ արժեքը՝ մարդը, իր երազանքներով, ուրախություններով, հույսերով։
«Մենք հասկանում ենք, թե որքան կարևոր է ամրապնդել բարեկամությունը, ժողովուրդների միջև վստահությունը և առավելագույնս բաց ենք երկխոսության և համագործակցության  միջազգային օրակարգի արդիական խնդիրների մասով: Դրանց թվում է ընդհանուր անվտանգության հուսալի համակարգի ստեղծումը, որն արագորեն փոխվող աշխարհին անհրաժեշտ է: Միայն միասին մենք կարող ենք պաշտպանել աշխարհը նոր վտանգավոր վիրուսներից», - ասել է Պուտինը։

Только вместе с другими странами Россия сможет защитить мир от новых угроз: Владимир Путин
СТЕПАНАКЕРТ, 24 июня, АРЦАХПРЕСС:  Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом заявил президент России Владимир Путин на параде в честь 75-летия Победы в Великой Отечественной войне.
“Мы рады приветствовать наших друзей, гостей из разных стран, которые приехали в Москву отдать дань уважения всем тем, кто защитил мир на планете. Мы никогда не забудем о вкладе наших союзников в Победу”, - отметил Владимир Путин.
По словам президента, при кризисе острее ощущается самая большая ценность - человек со всеми своими мечтами, радостями, надеждами.
“Мы понимаем, насколько важно укреплять дружбу, доверие между народами и максимально открыты для решения актуальных проблем международной повестки диалога и сотрудничества. В их числе - создание надежной системы общей безопасности, которая необходима быстро меняющемуся миру. Только вместе мы сможем защитить мир от новых опасных вирусов”, - сказал Владимир Путин.