Վլադիմիր Պուտինը հայտնել է, որ իր շրջապատում չեն կարող լինել մարդիկ, որոնք չեն հավատում Ռուսաստանին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտնել է, որ իր շրջապատում չեն կարող լինել մարդիկ, որոնք չեն հավատում Ռուսաստանին:
«Հույս ունեմ, որ ձեր շրջապատում չկան մարդիկ, որոնք չեն հավատում Ռուսաստանին»,- հայտնել է նա պետական մրցանակի դափնեկիրների հետ շփման ժամանակ։
Պուտինը հայտարարել է, որ իր շրջապատում չեն կարող լինել այնպիսի մարդիկ, որոնք չեն հավատում Ռուսաստանին։ Նրա խոսքով՝ դա ուղղակի բացառվում է։
Զրույցից մի հատված ցուցադրել է «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքը։
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չորքշաբթի գիտության և տեխնոլոգիաների, գրականության և արվեստի, ինչպես նաև հումանիտար գործունեության, բարեգործության և իրավապաշտպանության բնագավառում պետական պարգևներ է հանձնել: Ավելի վաղ Ռուսաստանի առաջնորդը «Ռուսաստան. Կրեմլ. Պուտինը» ֆիլմի համար հարցազրույցում հայտարարել էր, որ իրեն շատ հարմարավետ է զգում շարքային մարդկանց շրջապատում, քանի որ ծնվել է սովորական ընտանիքում։

Путин: в моем окружении не может быть тех, кто не верит в Россию
Президент России Владимир Путин на церемонии вручения госпремий сказал, что в его окружении не может быть людей, которые не верят в Россию.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 июня, АРЦАХПРЕСС:  Так он отреагировал на слова Александра Ермакова — директора музея-усадьбы Сергея Рахманинова «Ивановка». Он во время вручения ему госпремии в области литературы и искусства предложил направлять к нему на перевоспитание тех, кто сомневается «в силе и мощи России».
«Кто сказал: надеюсь, в вашем окружении нет людей, которые не верят в Россию? В моем окружении не может быть таких, которые не верят в Россию. Просто исключено»,— сказал господин Путин в ходе общения с лауреатами за бокалом шампанского.
Господин Ермаков получил госпремию за создание музея-усадьбы и просветительскую деятельность. Он пригласил президента посетить усадьбу. «И если у вас есть в окружении сомневающиеся в силе и мощи России, пришлите их ко мне в Ивановку, мы с Сергеем Васильевичем сумеем их воспитать»,— сказал директор музея-усадьбы.
Напомним, также во время премий господин Путин назвал Россию «самодостаточной, сильной, открытой» страной. Он сказал, что гордится ею.