Արցախի նախագահը ներկայացրել է 2020-2025 թվականների ծրագիրը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի մոտ հունիսի 30-ին տեղի է ունեցել ընդլայնված խորհրդակցություն՝ հանրապետության օրենսդիր և գործադիր իշխանությունների մարմինների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել է Արցախի Հանրապետության նախագահի 2020-2025 թվականների ծրագիրը:
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում ընդգծել է, որ ծրագիրը ներառում է նախագահի և գործադիր իշխանության գործունեության հիմնական առաջնահերթությունները, ինչպես նաև հանրապետության զարգացման ուղիները առաջիկա հինգ տարիների ընթացքում: Այն մշակվել է՝ հիմք ընդունելով Սահմանադրության, երկրի ղեկավարի նախընտրական ծրագրի, ինչպես նաև «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինքի ու «Միասնական հայրենիք» կուսակցության միջև կնքված հուշագրի  հիմնական դրույթները և սկզբունքները:
Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ իր կողմից հաստատված կառավարության որոշմամբ՝ կառավարության անդամներին և պետական մարմինների ղեկավարներին հանձնարարվել է ապահովել Նախագահի ծրագրից բխող միջոցառումների մշակումն ու կատարումը և դրանց ընթացքի վերաբերյալ պարբերաբար հաշվետվություն ներկայացնել երկրի ղեկավարին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի 2020-2025 թվականների գործունեության ծրագրին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղմամբ։

On 30 June President Arayik Harutyunyan convoked an enlarged consultation with a participation of the representatives of the republic's legislative and executive government bodies, the Presidential stated.
The Artsakh Republic President presented the 2020-2025 Program
STEPANAKERT, JUNE 30, ARTSAKHPRESS: The Artsakh Republic President's Program 2020-2025 was presented during the consultation.
The Head of the State noted in his speech that the program includes the main priorities of the activities of the President and the executive power as well as ways of the republic's development over the forthcoming five years. The program has been elaborated on the basis of the Constitution, pre-election program of the Head of the State as well as the provisions and key principles of the memorandum signed between the "Free Homeland - UCA" parties coalition and the "United Homeland" party.
Arayik Harutyunyan stated that according to the decision of the Government approved by him, members of the Cabinet of Ministers and heads of state bodies have been commissioned to ensure the elaboration and implementation of measures derived from the President's Program, and periodically submit to the Head of the State corresponding reports on their process.