Իսրայելը մոտ է երկրորդ լիակատար լոքդաունին․ Նեթանյահու
Իսրայելական իշխանությունները մի շարք խիստ կարանտինային միջոցառումներ են սահմանում երկրում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի կտրուկ աճի կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին հայտնում է News.am-ը։
Փակվում են բարերը, մարզական ակումբները, գիշերային ակումբները, լողավազաններն ու միջոցառումների անցկացման սրահները։ Ռեստորաններում այցելուների թիվը չպետք է գերազանցի միաժամանակ 20 մարդը եւ 30 մարդ՝ բացօթյա տեռասներում: Սինագոգներում միաժամանակ կարող է գտնվել 19 մարդ։
Վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի խոսքով՝ երկիրը մոտ է երկրորդ լիարժեք լոքդաունին: Վերջին մի քանի օրվա ընթացքում երկրում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի ամենօրյա վիճակագրությունը շուրջ հազար մարդ է կազմում, սա ավելին է, քան համավարակի գագաթնակետի ժամանակ էր մարտ-ապրիլ ամիսներին:

Нетаньяху: Израиль близок к повторному полному локдауну
Власти Израиля вводят ряд жестких карантинных мер в связи с резким ростом заболеваемости Covid-19 в стране, передает BBC.
СТЕПАНАКЕРТ, 7  июля  АРЦАХПРЕСС: Немедленному закрытию подлежат бары, спортклубы, ночные клубы, бассейны и залы для проведения мероприятий. Число посетителей в ресторанах не должно превышать 20 человек внутри и 30 на наружных террасах. В синагогах единовременно молиться могут только 19 человек.
По словам премьер-министра Биньямина Нетаньяху, страна близка к повторному полному локдауну. В последние несколько дней суточная статистика заболевших по стране составляет около тысячи человек - это больше, чем на пике эпидемии в марте-апреле.