Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 535 նոր դեպք․ վարակվածների ընդհանուր թիվը 29820 է
Հայաստանում հուլիսի 8-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 535 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 29820-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 18 քաղաքացի, մահացածների թիվը 521 է:
Մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան դեպք չի գրանցվել: Հուլիսի 8-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 164 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 18  մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 685-ի:
Մահացած պացիենտները եղել են 68 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 84 (կին), 78 (կին), 34 (կին), 93 (կին), 83 (կին), 39 (կին), 71 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 78 (տղամարդ), 75 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 54 (կին), 73 (տղամարդ), 75 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) և 70 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 520 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 17427, փաստացի բուժվողներինը՝ 11708 (մեկ օրում նվազել է 3-ով): Մեկ օրում թեստավորվել է 2083 մարդ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր թեստավորվել է 127171 քաղաքացի:

В Армении подтверждено 535 новых случаев COVID-19: выздоровели 520, 18 летальных исходов
В Армении по положению на 8 июля подтверждено 29 820 случаев COVID-19, из которых выздоровели 17 427.
СТЕПАНАКЕРТ, 8  июля  АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 11 708 пациентов. Всего было проведено 127 171 тестов.
Выявлено 535 новых случаев заражения, 520 пациентов выздоровели.
В общей сложности из-за COVID-19 зарегистрировано 521 случаев смерти (увеличилось на 18)
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были: 68 лет (мужчина), 71 года (мужчина), 84 лет (женщина), 78 лет (женщина), 34 лет (женщина), 93 лет (женщина), 83 лет (женщина), 39 лет (женщина), 71 года (мужчина), 68 лет (мужчина), 78 лет (мужчина), 75 лет (мужчина), 68 лет (мужчина), 54 лет (женщина), 73 лет (мужчина), 75 лет (мужчина), 82 лет (мужчина) и 70 лет (мужчина) лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.